Dacia ujawnia nowy branding dla starszego brata Dustera

Rumuńska marka Dacia, należąca do koncernu Renault, zaprezentowała nowe logo firmy, które będzie wykorzystywane w przyszłych modelach producenta. Przypuszczalnie pierwszym samochodem ze zmienionym logo będzie crossover Bigster, który nazywany jest "starszym bratem" Dustera (sprzedawanego w Rosji pod marką Renault).

Zdjęcie: Dacia

Dotychczasowe logo w kształcie tarczy zostało zastąpione kanciastymi literami "DACIA". Ponadto, na kratkach przyszłych modeli firmy będzie używany emblemat, stylizowany jako połączona litera "D" i "C".

Obecny emblemat Dacia.

Jeśli chodzi o crossovera Bigster, jego koncepcja została ujawniona w styczniu 2021 roku podczas prezentacji nowej strategii rozwoju Renault, nazwanej "Renaulution.

Zbudowany na modułowej platformie CMF-B z nowego Logana i Sandero, pojazd produkcyjny będzie miał około 4,6 metra długości. Dacia Bigster będzie dostępna ze standardową pięcioosobową kabiną, ale niewykluczone, że crossover doczeka się wersji siedmioosobowej, w której kierowca i pasażerowie będą siedzieć w układzie 2+3+2.

Wiadomości na 19 maja Wygląd zewnętrzny dużego crossovera Dacia Bigster opatentowany Wiadomości 14 stycznia Dacia prezentuje crossovera większego niż Duster

Gama silników będzie obejmować trzy- i czterocylindrowe turbodoładowane silniki benzynowe o mocy od 90 do 150 KM. Ponadto samochód będzie dostępny w wersji 140-konnej z układem hybrydowym opartym na silniku o pojemności 1,6 litra.

Podczas styczniowej premiery Renaulution ogłoszono, że w latach 2023-2025 Avtovaz wprowadzi na rynek cztery zupełnie nowe modele, w tym SUV-a Niva nowej generacji, który pojawi się w 2024 roku. Wszystkie nowe modele, podobnie jak Dacia, będą oparte na modułowej architekturze CMF-B. W ten sposób samochody rosyjskich i rumuńskich marek będą maksymalnie zbliżone pod względem technicznym.

Autonews.ru można teraz czytać w Telegramie.

Samochód koncepcyjny Dacia Bigster

Komentarze

Dodaj komentarz