Indyjska firma Tata prezentuje kompaktowy pojazd opancerzony do walki z terrorystami

Firma Tata Motors zaprezentowała ultrakompaktowy pojazd opancerzony o nazwie Micro Bullet-Proof Vehicle (MBPV). Pojazd jest przeznaczony dla elitarnych sił bezpieczeństwa, jak podała służba prasowa firmy.

Jego wygląd jest mało atrakcyjny - ma kuloodporne szyby, płyty pancerne i tylko jeden reflektor. Do odpalania nowa ciężarówka została wyposażona w specjalne luki. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom pojazd może brać udział w operacjach specjalnych w centrach handlowych, na lotniskach i dworcach kolejowych.

Jego zawieszenie pozwala nawet na jazdę po schodach. Jako główne zalety MBPV firma opisuje jego zwrotność i ochronę. Pojazd jest napędzany silnikiem elektrycznym, który zapewnia cichą jazdę. Charakterystyka jazdy MBPV nie jest określona.

Zdjęcie 21 lutego 2019 r. Nie da się pokonać armatą: 7 najlepszych pojazdów opancerzonych Artykuł z 29 kwietnia 2020 r. Najlepsze samochody pancerne. Top 6 samochodów, które nie boją się niczego

Indyjski koncern Tata Motors znany jest przede wszystkim z miejskiego samochodu klasy subkompaktowej - Nano. Przez pewien czas model ten był uważany za najtańszy samochód na świecie. Jednak w 2018 roku zaprzestano jego produkcji. Sami Hindusi tłumaczyli, że status najtańszego samochodu świata miał negatywny wpływ na sprzedaż auta nawet na rodzimym rynku. Firma podkreśliła, że nie każdy właściciel samochodu chciałby jeździć autem z takim wizerunkiem.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz