Geely prezentuje usportowioną wersję coupe Tugella

Chińska firma Geely opublikowała pierwsze zdjęcia nowej sportowej wersji Xingyue cross-coupe, która została oznaczona jako S. Na rynku rosyjskim model ten znany jest pod nazwą Tugella.

Zdjęcie: autohome.com.cn

Producent zauważa, że nazwa "S" ma kilka znaczeń: Sport, Styling, Smart, Stamina i Safety.

Sądząc po zdjęciach, Geely Xingyue S różni się od standardowego modelu spojlerem na krawędzi pokrywy bagażnika i chromowanymi elementami dekoracyjnymi na nadwoziu. We wnętrzu znajdują się sportowe fotele z podwyższonym podparciem bocznym i kontrastowymi przeszyciami o złożonym wzorze graficznym.

Brak informacji o zmianach technicznych. W Chinach Geely Xingyue jest dostępny z 1,5-litrowymi jednostkami trzycylindrowymi o mocy 177 i 190 KM, a także z 238-konną turbosprężarką.

Wideo 23 kwietnia Zakup Geely Tugella: brak rabatów i miesięczna kolejka Wideo 27 listopada 2020 r. Bardzo drogi chiński samochód. Jazda próbna Geely Tugella

W Rosji ten model, który został nazwany Tugella, pojawił się pod koniec 2020 roku. Obecnie coupe-crossover oferowany jest z bezalternatywną, dwulitrową, czterocylindrową, turbodoładowaną jednostką benzynową o mocy 238 KM i momencie obrotowym 350 Nm, która została opracowana wspólnie z Volvo.

Silnik współpracujący z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów japońskiej firmy Aisin pozwala crossoverowi rozpędzić się z miejsca do 100 km/h w 6,9 sekundy. Ceny samochodu zaczynają się od około 2 699 000 rubli.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz