Niemiec zamawia 27 identycznych Tesli Model 3 przez pomyłkę

Pewien mieszkaniec Niemiec omyłkowo zamówił 27 samochodów elektrycznych Tesla na raz. Jak podaje forum Reddit.com, Niemiec początkowo chciał kupić tylko jeden amerykański samochód elektryczny dla swojego ojca.

Jak twierdzi sam kupujący, przy zakupie samochodu przez internet wystąpił problem z płatnością. Z powodu usterki musiał wielokrotnie ponawiać zamówienie. Ostatecznie, po usunięciu problemu, wszystkie żądania zostały przyjęte do zapłaty, a całkowite zamówienie Niemców wyniosło 1 404 000 euro. Jednak z karty kierowcy zostało potrącone tylko 2.700 euro jako kaucja.

Po tym, jak Niemiec skontaktował się z obsługą klienta, Tesla anulowała całe zamówienie. Kaucja została również zwrócona klientowi. Teraz jednak kierowca będzie musiał ponownie zamówić nowy samochód elektryczny.

Wiadomości 11 czerwca 2020 r. Tesla najdroższą marką samochodową Wiadomości 16 czerwca 2020 r. Tesla wprowadziła na rynek samochód elektryczny o najdłuższym zasięgu

Tesla rozpoczęła sprzedaż Modelu 3 w Europie w 2019 roku. Obecnie dostępne są dwa warianty tego samochodu, które występują tylko z jednym silnikiem. Bazowy samochód jest w stanie rozpędzić się z miejsca do 100 km/h w 5,6 sekundy, a jego prędkość maksymalna sięga 210 km/h. Jego zasięg przelotowy wynosi 354 km.

Wariant Long Range wyposażony jest w 258-konny silnik elektryczny, który pozwala na podniesienie "setki" w 5,1 sekundy. Na wiosnę właściciele Tesli Model 3 Long Range otrzymali aktualizację oprogramowania, która poprawiła zasięg o 15 mil (około 25 km). Samochód może teraz przejechać do 523 km na jednym ładowaniu.

- Tesla Model 3 w pierwszej trójce najpopularniejszych samochodów w Europie

- 9 modeli Tesli, które zaskoczyły świat

Komentarze

Dodaj komentarz