BMW zaprezentowało rywala Tesli Model S. Zdjęcie

BMW zaprezentowało produkcyjną wersję swojego elektrycznego samochodu koncepcyjnego i4. Wśród konkurentów samochodu są Tesla Model 3 i Audi e-tron GT. Firma podkreśliła, że model produkcyjny jest w 85% tożsamy z prototypem o tej samej nazwie.

Produkcja modelu ma się rozpocząć w zakładach firmy w Monachium. Dokładny termin rozpoczęcia sprzedaży nie został jeszcze ogłoszony. Według Autocar, pojazd będzie dostępny w europejskich salonach dealerskich jesienią tego roku.

Projekt "zielonego" liftbacka niemieckiej marki jest bardzo podobny do Gran Coupe 4-Series. Samochód posiada duże pionowe "nozdrza" w stylu BMW M3 i M4 nowej generacji, maskę silnika i 19-calowe koła.

Nie opublikowano jeszcze żadnych zdjęć kabiny. Spodziewajmy się, że nowy model będzie wyposażony w duży wyświetlacz, który łączy w sobie cyfrową deskę rozdzielczą i ekran multimedialny. System infotainment otrzyma konfigurowalną konfigurację i funkcję sterowania gestami. Aktualizacja systemu będzie odbywać się zdalnie.

Specyfikacja jest również utrzymywana w tajemnicy. Na chwilę obecną wiemy, że liftback zostanie zbudowany na zmodyfikowanej wersji platformy CLAR. Według wstępnych danych, dostępne będą jednostki napędowe o mocy 284 i 335 KM.

Wiadomości od 17 marca BMW wprowadzi nowego crossovera do Rosji w 2022 roku Wiadomości 16 marca BMW ujawniło sylwetkę nowego elektrycznego sedana

Topowa wersja M Performance będzie napędzana jednostką o mocy 530 KM. I4 potrzebuje około czterech sekund, aby osiągnąć setkę.

Komentarze

Dodaj komentarz