Test nowej Kia Sportage ujawniony w 5-minutowym filmie

Kia kontynuuje testy drogowe crossovera Sportage nowej generacji, którego premiera odbędzie się w niedalekiej przyszłości. Na YouTube opublikowano szpiegowskie wideo z testami nowego produktu na drogach w Korei Południowej.

Nadwozie samochodu jest nadal ukryte przez kamuflaż. Choć można przypuszczać, że crossover będzie się różnił od poprzednika trudniejszą optyką diodową, pochyłą linią dachu i powiększoną osłoną chłodnicy "uśmiechem tygrysa".

Jak już wcześniej informowaliśmy, w kabinie znajdzie się cyfrowa deska rozdzielcza i ekran multimedialny połączone w jedną całość - w stylu modelu Sorento nowej generacji.

Czwarta Kia Sportage stanie na tej samej platformie, co nowy Hyundai Tucson, który zadebiutował we wrześniu 2020 roku. Linia silników będzie obejmować silniki benzynowe, zarówno atmosferyczne, jak i doładowane, w tym nową 2,5-litrową jednostkę czterocylindrową o mocy 190 KM oraz jednostkę hybrydową o mocy 230 KM opartą na 1,6-litrowej turbodoładowanej czwórce.

Wiadomości na 8 lutego Nowa Kia Sportage otrzyma wnętrze inspirowane Sorento i przeprojektowane logo Wiadomości 1 lutego Kia ogłosiła koszt nowej wersji Sportage dla Rosji

Samochód będzie dostępny z zestawem zaawansowanych systemów bezpieczeństwa czynnego, w tym z systemem utrzymywania pasa ruchu, funkcją awaryjnego hamowania, systemem monitorowania martwego pola oraz systemem wspomagania parkowania.

Komentarze

Dodaj komentarz