Hyundai zaprezentował pick-up Santa Cruz z napędem na wszystkie koła bazujący na Tucsonie

Hyundai zaprezentował swojego pierwszego w historii produkcyjnego pick-upa o nazwie Santa Cruz. Sami Koreańczycy wolą jednak nazywać nowość Sport Adventure Vehicle ("Sports Adventure Vehicle"). Model ten jest skoncentrowany przede wszystkim na rynku amerykańskim. Nie wiadomo jeszcze, czy nowość będzie dostępna w innych krajach.

Produkcja pojazdu rozpocznie się w czerwcu w fabryce w Alabamie. Sprzedaż pickupa w USA rozpocznie się pod koniec lata. Ceny mają zostać ogłoszone w późniejszym terminie.

Santa Cruz bazuje na czwartej generacji crossovera Tucson. Pickup otrzymał czterodrzwiową, dwurzędową kabinę. Przestrzeń ładunkowa pickupa jest wyposażona w specjalny schowek na przedmioty, który jest wbudowany w podłogę. W razie potrzeby górną część platformy można zamknąć specjalną przesuwaną pokrywą.

Wewnątrz znajduje się cyfrowa deska rozdzielcza, system multimedialny z dużym ekranem dotykowym oraz system audio firmy Bose. Przydatne opcje obejmują kamerę cofania i tempomat adaptacyjny.

Zewnętrznie produkcyjny Hyundai Santa Cruz znacząco różni się od zaprezentowanego w 2015 roku samochodu koncepcyjnego o tej samej nazwie. Znaczna część designu tego modelu została odziedziczona po crossoverze Tucson. Na przykład, pick-up posiada wyrafinowaną optykę przednią, która jest wizualnie połączona z podświetlaną diodami osłoną chłodnicy.

Wiadomości na 16 lutego Pierwszy pickup Hyundai'a testowany na zamarzniętym jeziorze. Zdjęcie Wiadomości 7 kwietnia Tesla Cybertruck pick-up zamienił się w dom na kółkach. Wideo

Gama silników obejmuje 2,5-litrowy, atmosferyczny GDI z czterema cylindrami. Silnik ma moc 193 koni mechanicznych. Jednostka ta współpracuje z ośmiobiegowym "automatem". Starsze wersje pickupa wyposażone są w 2,5-litrowy silnik turbo T-GDI o mocy 280 KM. Silnik pracuje w połączeniu z dwusprzęgłowym "robotem". Napęd jest tylko na wszystkie koła.

Autonews.ru można teraz czytać również na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz