Rozpoczyna się test siedmiomiejscowego crossovera Renault Grand Duster

Zdjęcia szpiegowskie siedmiomiejscowej modyfikacji crossovera Dacia Duster (w sprzedaży w Rosji pod marką Renault), który otrzymał przedrostek Grand w nazwie pojawiły się w Internecie. Szpiegowskie zdjęcia wykonane w rumuńskiej Transylwanii opublikowało wydanie Autoexpert.

Zdjęcie: autoexpert.ro

Plotki o trzyrzędowej wersji Dustera pojawiały się jeszcze przed ujawnieniem kolejnej generacji, ale testy drogowe rozpoczęły się dopiero teraz. Premiera siedmiomiejscowej Dacii Duster spodziewana jest jeszcze przed końcem roku, jako część debiutu odświeżonego standardowego crossovera.

Dacia Grand Duster będzie różnić się od standardowego samochodu zwiększonym rozstawem osi, a długość całkowita pojazdu wzrośnie o około 160 mm do 4500 mm. Linia silników będzie obejmować turbodoładowaną czwórkę o pojemności 1,33 litra oraz jednostkę wysokoprężną o pojemności 1,5 litra.

W Rosji sprzedaż Renault Duster nowej generacji rozpoczęła się trzy lata po europejskiej premierze modelu - w połowie marca 2021 roku. Crossover jest dostępny z silnikami o pojemności 1,6 litra i 2,0 litra, generującymi odpowiednio 117 i 143 KM, a także z nową jednostką turbo o pojemności 1,33 litra i mocy 150 KM, współpracującą z sześciobiegową skrzynią manualną lub wariatorem.

Wideo 12 marca Jazda próbna nowym Renault Duster: niewygodne pytania do inżyniera Wiadomości 11 marca Sprzedaż nowego Renault Duster rozpoczęła się w Rosji

Alternatywnie, crossover jest oferowany ze zmodernizowanym silnikiem wysokoprężnym o pojemności 1,5 litra i mocy 109 KM. Tak jak poprzednio, Renault Duster jest dostępny z napędem na przednie koła oraz na wszystkie koła. Ceny nowości w stałych wariantach wahają się od 945 000 rubli do 1 370 000 rubli.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz