Volkswagen zażartował z Subaru Outbacka w teledysku ID.4

Volkswagen opublikował krótki filmik poświęcony modelowi ID.4. Oprócz promocji elektrycznego crossovera, Niemcy postanowili za pomocą filmiku pożartować z japońskiego Subaru Outback.

Zdjęcie: Volkswagen

W 30-sekundowym filmie Volkswagen mówi, że ID.4 jest "najlepszym samochodem rodzinnym". Firma twierdzi, że dzięki cichemu silnikowi elektrycznemu kierowca i pasażerowie mogą w pełni cieszyć się dźwiękami natury podczas jazdy za miasto.

Gdy ID.4 jedzie leśną drogą, zbliża się do niego zabłocony crossover Subaru Outback. Na tym japońskim modelu widnieje naklejka "I love the nature". Volkswagen dał w ten sposób do zrozumienia, że samochody z silnikami spalinowymi zanieczyszczają środowisko i są bardzo hałaśliwe.

Wiadomości 2 kwietnia Nowy crossover Volkswagena dla Rosji ujawniony w sieci Wiadomości 30 marca Volkswagen może zmienić nazwę na Voltswagen

Innym niedawnym żartem Niemców była możliwa zmiana nazwy amerykańskiego oddziału Volkswagena na Voltswagen. Twierdzono, że wraz ze zmianą nazwy firma, przede wszystkim, ma zamiar podkreślić pieniądze i wysiłki, które zainwestowali w elektryfikację swojej linii modelowej. Ponadto Niemcy chcą jak najdalej odejść od "dieselgate", która zaowocowała ogromnymi karami, głośnymi dymisjami w kierownictwie koncernu i wielomilionowymi akcjami wycofywania produktów z rynku.

Później okazało się jednak, że był to żart prima aprilisowy. Scott Kio, dyrektor wykonawczy amerykańskiego oddziału Volkswagena, wziął na siebie pełną odpowiedzialność za psikusa.

Volkswagen ogłosił w połowie listopada, że w ciągu najbliższych pięciu lat wyda 35 mld euro na projektowanie i produkcję samochodów elektrycznych. Firma zamierza całkowicie wyeliminować emisje do 2050 roku i zredukować je po 10 latach. Do 2030 r. producent chce zwiększyć liczbę modeli hybrydowych z 30 do 60, a elektrycznych z 20 do 70.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz