Nowe mandaty dla policji drogowej, problemy z dopingiem i wiele innych. Samochodowe nowości tygodnia

Kierowcy, którzy modyfikują swoje samochody, często mają problemy z rejestracją w policji drogowej. Agencja wysyła kierowców do specjalistycznych laboratoriów, które po testach mają zalegalizować wszelkie modyfikacje.

Dodatki, które uniemożliwią policji drogowej zarejestrowanie Twojego samochodu

Ważne jest, aby wspomnieć, że nie mówimy tylko o domowej roboty samochodach montowanych w garażach; zasady te obejmują certyfikowane ozdobne panele nadwozia i felgi o różnych rozmiarach, pakiety stylizacyjne dealerów, zmodyfikowaną akustykę i inne zmiany.

Najczęstszym problemem podczas rejestracji są obręcze, które są większe niż podane na naklejce w drzwiach. (Foto: Alexander Avilov / AGN Moskva)

Czasami nawet dodatki, które są instalowane w centrach dealerskich są zakazane. Jednocześnie sytuacja z takimi dodatkami jest najbardziej skomplikowana, ponieważ można coś zmienić dopiero od momentu uruchomienia pojazdu, a skoro dodatki są zamontowane wcześniej, to okazuje się, że są nielegalne. Jedynym legalnym sposobem jest kupno samochodu bez dodatków, a następnie dokupienie dodatkowego wyposażenia i zalegalizowanie go.

Wyposażenie, z powodu którego samochód nie zostanie zarejestrowany
Sprzęt Co mówi producent Co mówi policja drogowa
Panele nadwozia, w tym lusterka i spojlery Oficjalna certyfikacja w UE, nie wpływa na bezpieczeństwo Modyfikacje strukturalne, które muszą być testowane w laboratorium
Przedłużenia wydechu Nie zmienia konstrukcji, nie wpływa na klasę ekologiczną Modyfikacja konstrukcji, zmiana klasy emisji
Większe obręcze kół Zatwierdzone przez producenta pojazdu i NAMI zgodnie z TPCS Nie pokazane na samej karoserii, dlatego nie testowane
Płaski zderzak Oficjalnie certyfikowany w UE, nie należy do struktury władzy, bezpieczny Zmiany w nadwoziu mające wpływ na bezpieczeństwo
Światło pomocnicze Oficjalny certyfikat, nie wpływa na bezpieczeństwo Modyfikacja strukturalna wpływająca na bezpieczeństwo
Zmodyfikowane zawieszenie off-road Oficjalnie certyfikowany w UE dla określonych marek i modeli Zmiany projektowe, które nie mają wpływu na bezpieczeństwo

Państwowa Inspekcja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego RF rozpoczyna nakładanie mandatów za używanie głównych reflektorów

Państwowa Inspekcja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (STSI) rozpoczęła masową kontrolę mającą na celu wykrycie nielegalnych modyfikacji w samochodach. Na przykład, kierowcy nie mogą zmieniać prześwitu, dokonywać zmian w systemie dźwiękowym lub modyfikować urządzeń oświetleniowych bez poddania się testom w specjalistycznym laboratorium.

Państwowa Inspekcja Samochodowa poszukuje kierowców, którzy modyfikują swoje samochody. Kierowcy tacy otrzymują mandaty i nakaz usunięcia wykroczeń - doprowadzenia auta do stanu pierwotnego lub poświadczenia zmian. Jeśli tego nie zrobisz, Twój samochód może zostać wyrejestrowany.

Tak było na przykład w Woroneżu. W ubiegłym tygodniu inspektorzy przeprowadzili zmasowany nalot, w wyniku którego 24 kierowców zostało ukaranych mandatami. Wszyscy oni zmienili światła i nie mieli na to pozwolenia.

Wszelkie zmiany w konstrukcji reflektorów muszą być certyfikowane w specjalistycznych laboratoriach (Foto: policja drogowa)

Ważna zmiana dla kierowców od 1 września

Od 1 września rosyjscy kierowcy będą mogli odwoływać się od mandatów z automatycznych kamer drogą elektroniczną poprzez stronę internetową Służby Państwowej. W przeszłości było to możliwe jedynie poprzez osobistą wizytę w jednostce policji drogowej, w której doszło do naruszenia, lub poprzez wysłanie listu poleconego do tej jednostki. Było to uciążliwe, bo zabierało dużo czasu, a odwoływanie się od kar otrzymanych w innych regionach wcale nie było nieopłacalne.

Mogłeś odwołać się od mandatów na odległość, ale inspektorzy ruchu drogowego mogli odrzucić skargę. Rzecz w tym, że można to było zrobić poprzez odbiór internetowy, który był potrzebny Państwowej Policji Ruchu Drogowego do uzyskania informacji o każdym naruszeniu praw kierowcy lub przestępstwie, a nie do odwoływania się od orzeczeń. Dlatego też kierowcy często odmawiali przyjmowania skarg przez Internet.

Będzie można odwołać się od mandatu wystawionego przez policję drogową bez kolejek i formalności (Foto: Mobile Reporter / AGN Moskwa)

Teraz policja drogowa nie będzie mogła nie przyjmować skarg online przesłanych za pośrednictwem Gosuslugi. W tym celu należy sporządzić tekst odwołania, przedstawić okoliczności, uzasadnić swoje stanowisko i załączyć ewentualne dowody.

Policja drogowa opowiedziała o karach za modyfikację akustyki w samochodzie

Państwowa Policja Ruchu Drogowego wyjaśniła, że ścisłe środki dotyczące zasad modyfikacji pojazdów są niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników dróg. Dlatego też, zgodnie z przepisami ruchu drogowego, wszelkie modyfikacje pojazdów muszą być certyfikowane w specjalnych laboratoriach.

Policja drogowa organizuje masowe naloty w celu sprawdzenia stanu technicznego samochodów. Na przykład w Woroneżu inspektorzy przeprowadzili kontrole w zatłoczonych miejscach i sporządzili 44 protokoły dotyczące naruszeń administracyjnych.

Najczęstszym naruszeniem był niecertyfikowany montaż głośników - już sam montaż głośników i wzmacniaczy jest równoznaczny ze zmianą konstrukcji pojazdu, a to naruszenie oznacza eksploatację pojazdu z usterkami technicznymi.

Kierowcy nie mogą samodzielnie modyfikować głośników w swoich samochodach. Wszelkie modyfikacje są równoznaczne ze zmianami w pojeździe i muszą być potwierdzone w specjalnych laboratoriach. (Foto: policja drogowa)

Dostaniesz za to mandat w wysokości 500 rubli i zostaniesz wezwany do usunięcia problemu. Niedopełnienie tego obowiązku może skutkować wyrejestrowaniem samochodu.

Genesis podaje rosyjską cenę nowego crossovera GV70

Genesis ogłosił rosyjskie ceny na nowego GV70 - nowość będzie dostępna od 4 150 000 RUB. Crossover będzie konkurował z Audi Q5, BMW X3 i Mercedes-Benz GLC.

Marka Premium Hyundai ogłasza rosyjskie ceny na nowego GV70 (Foto: Genesis)

Samochód będzie dostępny w pięciu konfiguracjach: Elegance, Advance, Supreme, Sport i Ultimate. Ostatnia wersja jest dostępna do nabycia w cenie 5 600 000 rubli.

Podstawowym silnikiem modelu GV70 jest 2,2-litrowy turbodiesel o mocy 199 KM. Za nim podąża 2,0-litrowy silnik benzynowy o mocy 304 i 249 KM. Na szczycie gamy znajduje się doładowana jednostka V6 o pojemności 3,5 litra, która generuje 379 KM.

Wersja Silnik Cena (w rublach)
Elegancja 2.2 olej napędowy 4 150 000
Elegancja 2,0 benzyna 4 200 000
Advance 2.2 olej napędowy 4 450 000
Advance 2.0 benzyna 4 500 000
Supreme 2.2 olej napędowy 4 950 000
Supreme 2.0 benzyna 5 000 000
Sport 3,5 benzyna 5 850 000
Ultimate 2.0 benzyna 5 600 000
Ultimate 3,5 benzyna 6 150 000

Komentarze

Dodaj komentarz