Jeep wprowadza na rynek nowego siedmiomiejscowego crossovera

Jeep zaprezentował nowego siedmiomiejscowego crossovera o nazwie Commander. Pojazd nie ma nic wspólnego z chińskim modelem o tej samej nazwie, który jest w produkcji od 2018 roku. Nowy pojazd został opracowany specjalnie dla Ameryki Południowej i będzie miał swoją premierę w Brazylii pod koniec sierpnia.

Południowoamerykański Jeep Commander to wydłużona wersja zmodernizowanego europejskiego crossovera Compass, który zadebiutował w kwietniu tego roku. Zewnętrznie różni się od niego nieznacznie niektórymi elementami nadwozia, w tym zderzakiem i grillem, a także zwiększonymi wymiarami i trzecim rzędem w kabinie.

Wnętrze jest praktycznie takie samo jak w Compassie: nowy Commander ma taką samą wirtualną deskę rozdzielczą o przekątnej 10,25 cala, a także oddzielny kwadratowy ekran dotykowy infotainment o przekątnej 10,1 cala.

Jazdy próbne 17 Aug. Dzieciństwo oprawione w ramy. Jazda próbna Jeepem Wranglerem Rubicon Wiadomości 6 kwietnia Jeep zaprezentował przeprojektowanego Compassa na rynek europejski

Specyfikacja samochodu nie została jeszcze ogłoszona. Według nieoficjalnych danych, samochód będzie oferowany z 1,3-litrowym turbodoładowanym silnikiem benzynowym, współpracującym z 6-biegową automatyczną skrzynią biegów, lub z 2,0-litrowym doładowanym silnikiem wysokoprężnym i 9-zakresowym "automatem". Crossover będzie dostępny w wersjach z napędem na przednie i wszystkie koła.

Oficjalna premiera odbędzie się w Brazylii 26 sierpnia tego roku. Produkcja nowego Jeepa Commandera zostanie uruchomiona w zakładzie Stellantis w Pernambuco.

Komentarze

Dodaj komentarz