Kia ujawnia przeprojektowanego Cerato sedan

Kia opublikowała pierwsze zdjęcia zaktualizowanego K3 sedan dla Korei Południowej, który jest znany jako Forte w niektórych rynkach i sprzedawane jako Cerato w Rosji. Publiczna premiera modelu odbędzie się 20 kwietnia.

Zdjęcie: Kia

Najbardziej zauważalną zmianą w wyglądzie zewnętrznym jest pojawienie się zmodernizowanej przedniej optyki z nowymi światłami do jazdy dziennej składającymi się z sześciu cienkich sekcji w każdym z reflektorów.

Ponadto na masce pojawi się nowe logo marki Kia, które zostanie zaprezentowane na początku 2021 roku. Nowy emblemat z zazębiającymi się wielkimi literami zastępuje stary, który firma używała przez ponad ćwierć wieku - od 1994 roku - praktycznie w niezmienionej formie. Wreszcie, sedan zyskał przeprojektowany przedni zderzak z nowymi wlotami powietrza i błyszczącą czarną obwódką.

Kabina nie zmieniła się aż tak bardzo, ale wyświetlacz infotainment został powiększony z 8 do 10 cali. Ponadto, zgodnie z oczekiwaniami, sedan będzie miał w opcji wirtualną deskę rozdzielczą.

Nie ma jeszcze danych na temat ulepszeń technicznych Kia K3. Jak już wcześniej informowaliśmy, do linii silnikowej modelu może dołączyć nowy 1,5-litrowy benzynowy silnik turbo o mocy 150 KM, który wkrótce powinien również pojawić się w gamie rodziny Ceed w Rosji.

Wideo 8 kwietnia 2019 r. Utrzymać się przy życiu. Kia Cerato vs Skoda Octavia Jazdy próbne 12 października 2018 r. Piękno przez dziedziczenie. Kia Cerato jazda próbna

Obecna Kia Cerato jest w sprzedaży na rynku krajowym od 2018 roku. Sedan jest dostępny z silnikami benzynowymi o pojemności 1,6 litra i 2,0 litra o mocy odpowiednio 128 KM i 150 KM. Pierwszy z silników współpracuje z sześciobiegową skrzynią manualną lub automatyczną, natomiast mocniejszy połączony jest tylko z automatem. Ceny zaczynają się od 1.309.900 rubli.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz