Bentley wypuścił najszybszy samochód w swojej historii

Bentley zaprezentował nową generację Continental GT Speed coupe. Firma nazywa go najbardziej dynamicznym i sportowo zorientowanym samochodem drogowym w historii marki.

Bentley Continental GT Speed jest napędzany przez zmodernizowany sześciolitrowy silnik W12 z podwójnym turbodoładowaniem o mocy 660 KM, dzięki czemu jest o 25 KM mocniejszy niż standardowy Continental GT. Podobny układ napędowy napędza kabriolet Bacalar, obecnie najdroższy samochód Bentleya.

Moment obrotowy utrzymywany jest na poziomie 900 niutonometrów. Silnik jest połączony ze zmodernizowaną, zrobotyzowaną ośmiobiegową, dwusprzęgłową skrzynią biegów, która zmienia biegi w czasie o połowę krótszym niż konwencjonalna skrzynia Conti GT.

Coupe jest w stanie przyspieszyć z miejsca do pierwszych 60 mph (96 km/h) w 3,5 sekundy. - 0,1 sekundy szybciej niż samochód standardowy. Prędkość maksymalna samochodu wynosiła 335 km/h.

Genewa 2020 3 marca 2020 r. Najdroższy Bentley otrzyma silnik o mocy 660 KM Wiadomości 12 grudnia 2020 r. Bentley zmontował swój pierwszy samochód sportowy, model 1929 Blower. Zdjęcia i szczegóły

Na liście wyposażenia znalazły się karbonowo-ceramiczne hamulce, nowy elektroniczny tylny mechanizm różnicowy, w pełni sterowane zawieszenie, adaptacyjne zawieszenie i 22-calowe felgi.

Nowy Bentley Continental GT Speed wejdzie do sprzedaży latem tego roku. Nie podano jeszcze cen samochodu, ale przewiduje się, że koszt coupe w Wielkiej Brytanii może przekroczyć 180 tys. funtów szterlingów.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz