Audi zapowiedziało premierę nowego liftbacka. Pierwsze zdjęcie

Audi opublikowało na Facebooku pierwsze zdjęcie teaserowe nowego samochodu pokazowego o nazwie Grandsphere. Oficjalna premiera samochodu odbędzie się 2 września. Jego publiczny debiut odbędzie się podczas Salonu Samochodowego w Monachium, który rozpocznie się 6 września.

Według Motor1, Grandsphere będzie liftbackiem. Samochód otrzyma wąskie reflektory LED, duży grill, świecący emblemat i kamery zamiast lusterek bocznych. Samochód ma być również wyposażony w drzwi na zawiasach i panoramiczny dach. Sądząc po opublikowanym raporcie, projekt nowych przedmiotów będzie przypominał prototyp Skysphere zaprezentowany w połowie sierpnia.

Wcześniej wiadomo było, że model koncepcyjny będzie wyposażony w autopilota czwartego poziomu. Oznacza to, że elektronika jest całkowicie samojezdna. Kierowca ma jednak do dyspozycji ręczne sterowanie. W razie potrzeby może on w każdej chwili przejąć kontrolę nad samochodem.

Wiadomości na 3 sierpnia Nowe Audi RS3 ustanawia rekord Nürburgringu dla samochodów kompaktowych Wiadomości 11 sierpnia Audi wprowadza na rynek samochód koncepcyjny o mocy 632 KM z autopilotem

Pozostałe dane techniczne Grandsphere są na razie trzymane w tajemnicy. Najprawdopodobniej samochód otrzyma elektryczny układ napędowy. Na przykład, Skysphere jest wyposażony w pojedynczy silnik elektryczny zamontowany z tyłu. Silnik rozwija moc 632 KM i moment obrotowy 700 Nm. Pakiet akumulatorów o pojemności 80 kWh zapewnia zasięg 500 km na jednym ładowaniu.

Komentarze

Dodaj komentarz