Lexus zapowiada premierę przeprojektowanego sedana ES

Lexus ogłosił, że zaprezentuje "nowego sedana" ES 19 kwietnia na Salonie Samochodowym w Szanghaju. Prawdopodobnie jest to zmodernizowana wersja obecnej, siódmej generacji modelu. Firma opublikowała mały teaser video pokazujący tylną część nowego modelu. Sądząc po filmie, design sedana nie ulegnie większym zmianom.

Również Japończycy pokazali jedyny teaserowy obraz ES pokazujący reflektory przyszłego samochodu. Sedan zostanie zbudowany na skalowalnej architekturze Toyota New Global Architecture (TNGA), która jest również wykorzystywana przez Toyotę Camry. Wszystkie inne dane techniczne samochodu są utrzymywane w tajemnicy.

W tej chwili siódma generacja biznesowego sedana jest w sprzedaży na naszym rynku i kosztuje co najmniej 2.950.000 rubli.

Wiadomości na 8 kwietnia Samochody Toyoty i Lexusa mają autopilota. Wideo Wiadomości 30 marca Lexus wskazuje na przyszłe modele, wypuszczając koncepcyjnego crossovera

Kolejną premierą Lexusa na Shanghai Auto Show jest koncepcyjny elektryczny crossover LF-Z Electrified zaprojektowany, aby dać wyobrażenie o wyglądzie i technologii przyszłych samochodów produkcyjnych japońskiej marki, które pojawią się po 2025 roku. Samochód ma przód w kształcie litery X, wąską optykę LED i kamery boczne zamiast tradycyjnych lusterek zewnętrznych.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz