Hyundai ujawnia specyfikację nowego sportowego crossovera

Hyundai podzielił się nowymi szczegółami na temat sportowej wersji kompaktowego crossovera Kona, który będzie nosił nazwę N. Koreańczycy potwierdzili więc, że samochód będzie wyposażony w 2,0-litrowy turbodoładowany silnik benzynowy o mocy 280 KM, ten sam silnik jest już wyposażony w sportowego hatchbacka Hyundai i30 N. Ale w przeciwieństwie do tego modelu, Kona N będzie dostępna wyłącznie z ośmiobiegowym robotem z dwoma mokrymi sprzęgłami. W przypadku tego crossovera nie będzie manualnej skrzyni biegów.

Nowość będzie miała trzy tryby pracy skrzyni biegów: zwykły N Power Shift, torowy N Track Sense Shift i ekstremalny N Grin Shift. Ponadto, crossover będzie wyposażony w szereg systemów wspomagających sportową jazdę, w tym Launch Control, który zapewnia najszybszy możliwy start.

Jeśli chodzi o design Kona N, to również nie jest on już tajemnicą. Firma Hyundai opublikowała już zdjęcia samochodu, a także nowość nie raz trafiła w obiektywy fotosów. Crossover otrzyma czerwone zderzaki, nowy grill, większe wloty powietrza i przeprojektowane reflektory. Samochód będzie również wyposażony w układ wydechowy twin-tailpipe, spojler z trzecim światłem hamowania, dyfuzor i większe koła.

Wiadomości na 26 marca Pojawiły się nowe zdjęcia najmniejszego crossovera Hyundai'a Wiadomości 25 marca Ujawniono cechy nowego minivana Hyundai'a inspirowanego przestrzenią kosmiczną

Standardowo Hyundai Kona dostępny jest z doładowanymi silnikami benzynowymi o mocy od 120 do 198 KM, a także z hybrydowym zespołem napędowym na bazie 1,6-litrowego silnika o mocy 106 KM, współpracującego z jednostką elektryczną o mocy 43 KM. Crossover sprzedawany jest głównie w krajach Europy Zachodniej, a w Rosji model ten nie jest oficjalnie dostarczany.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz