Toyota zakazała odsprzedaży nowego Land Cruisera 300

Toyota podjęła decyzję o zakazie odsprzedaży nowych SUV-ów Land Cruiser 300 w Japonii. Informację o tym podała lokalna publikacja Creative311. Według nich, firma podjęła ten krok, aby walczyć z odsprzedawcami i rosnącymi cenami na rynku wtórnym. Toyota obawia się również, że samochód może wpaść w ręce "osób trzecich", które nie mogą kupić SUV-a legalnie. To z kolei może zaszkodzić wizerunkowi firmy. Nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia tej informacji.

Faktem jest, że Land Cruiser 300, który został zaprezentowany w czerwcu tego roku, cieszy się dużym zainteresowaniem w Japonii. I tak, według Carscoops, Toyota zebrała do tej pory 22.000 zamówień przedpremierowych na ten pojazd. Wszystko to prowadzi do różnych oszustw finansowych na rynku wtórnym, uważa firma.

W związku z tym Japończycy postanowili zobowiązać nabywców samochodów na tamtejszym rynku do podpisania specjalnej umowy. Dokument zabrania odsprzedaży samochodu zaraz po zakupie. Według nieoficjalnych danych okres obowiązywania takiej umowy liczony jest na jeden rok. Nie wiadomo, jakie sankcje będą stosowane wobec osób łamiących tę zasadę. Według jednej z wersji, taki nabywca straci wsparcie klienta i nie będzie mógł już oficjalnie kupić samochodu Toyoty.

Wiadomości 22 lipca Sprzedaż nowej Toyoty Land Cruiser 300 rozpoczęła się w Rosji Nowe produkty 15 czerwca Toyota Land Cruiser 300: odpowiedzi na główne pytania dotyczące nowości

Sprzedaż nowego Land Cruisera 300 rozpoczęła się w Rosji 22 lipca. SUV jest zbudowany na nowej architekturze TNGA, na którą stopniowo przechodzą wszystkie modele marki. Jednocześnie Land Cruiser zachował swoją konstrukcję ramową. Ponadto, otrzymał nowy schemat i stał się lżejszy i mocniejszy niż stara rama w oparciu o "dwie setne".

Na naszym rynku samochód oferowany jest z nowym 3,5-litrowym silnikiem benzynowym twin-turbo V6, który rozwija moc 415 KM i moment obrotowy 650 Nm. Jednostka ta współpracuje z 10-biegową automatyczną skrzynią biegów i systemem napędu na wszystkie koła. Taki SUV jest w stanie rozpędzić się do "setki" w mniej niż 7 sekund.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz