UAZ prezentuje inspirowany kosmosem samochód kempingowy na bazie Bukhanki

UAZ opublikował na swoim Instagramie zdjęcia Bukhanki, która została zamieniona w dom na kołach. Firma podała, że kamper przeznaczony jest dla klienta w Europie, gdzie tego typu pojazdy cieszą się szczególną popularnością.

Zdjęcie: UAZ

Ceny i specyfikacje nowych pozycji nie są wywoływane. UAZ obiecał, że o sprzęcie opowie później. Karoseria samochodu ozdobiona jest wizerunkami kosmosu, rakiet i portretem Jurija Gagarina. Firma wyjaśniła, że specjalna wersja "Bukhanki" nosi nazwę "Pokój wam!

Nie jest to pierwszy dom na kołach, który jest opracowywany przez UAZ. Na przykład, nie tak dawno temu firma pokazała zdjęcie nowej modyfikacji lekkiego samochodu ciężarowego Profi, który został również przekształcony w kampera. Firma podkreśliła, że jest to topowa wersja modelu, która będzie wyposażona w podwyższony dach. Dodatkowa przestrzeń pozwoli na umieszczenie jeszcze jednego pełnowartościowego miejsca do spania. Czym jeszcze będzie się różnić ta "lepiej wyposażona wersja" pojazdu kempingowego? Zwykły kamper ma być wyposażony w nadwozie z włókna szklanego, łazienkę z prysznicem, rozkładaną sofę, a także kuchnię i podwyższone łóżko.

Artykuł z 17 czerwca HQ, skuter śnieżny, samochód pancerny i inne. 6 najbardziej niezwykłych wersji Buchanki Wiadomości 24 maja Ultra-komfortowa "Bukhanka" za ₽3,1 mln została wystawiona na sprzedaż w Berlinie

Wiadomo również, że zaprezentowany rok temu terenowy kamper o nazwie "Bajkał" na bazie UAZ-a SGR ("Buchanka") doczeka się wersji seryjnej. Produkcja nowego modelu zostanie uruchomiona na obiektach firmy Uljanowsk Avtodom. Firma podkreśliła, że mobilny dom będzie edycją limitowaną i skierowaną przede wszystkim do klientów z Europy. Kabina pojazdu wyposażona jest w kanapę-transformator. "Baikal" może być wyposażony w blat, kuchnię z wbudowanym zlewem i baterią, lodówkę, przenośną kuchenkę i dwa 20-litrowe zbiorniki na wodę.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz