Samochody podrożeją, Łada Niva będzie utrzymana do 2024 roku i nie tylko. Aktualności samochodowe dnia

Ceny samochodów ponownie wzrosną 1 września

Zdjęcie: Shutterstock

Od 1 września wielu producentów samochodów po raz kolejny zmieni swoje cenniki w Rosji. Jak dowiedział się Autonews.ru, niektóre marki już ogłosiły tradycyjne sezonowe podwyżki cen, podczas gdy inne planują przeredagować swoje cenniki po cichu, nie informując klientów o nadchodzących podwyżkach. Jednak dealerzy prawie wszystkich marek potwierdzają spodziewany wzrost cen i kontynuację niedoborów. Eksperci, z którymi przeprowadzono wywiady, sugerują, że koniec niedoboru nowych samochodów może zostać przesunięty na koniec 2022 roku.

Ciągły wzrost cen samochodów spowodowany jest poważnym niedoborem części samochodowych, w tym półprzewodników, których podaż na całym świecie jest obecnie niewystarczająca. Ponadto surowce, w tym metale i guma, stają się coraz droższe. Według agencji "Autostat", na koniec pierwszego półrocza 2021 roku, średnia cena ważona nowego samochodu w Rosji wzrosła do 1 mln 886 tysięcy rubli. Jest to o 12,5% więcej w porównaniu do wskaźnika z tego samego okresu ubiegłego roku.

Lada Niva Travel będzie stała na linii montażowej do 2024 roku

Avtovaz będzie produkował samochód terenowy Lada Niva Travel co najmniej do 2024 roku. Wynika to z nowej homologacji typu pojazdu (VTA), która pojawiła się w bazie danych firmy Rosstandart. Poprzedni dokument obowiązywał do grudnia 2023 roku. Zaktualizowany SUV Lada Niva, otrzymał nazwę Travel po modernizacji, ma znacznie zmodyfikowany przód w stylu crossovera Toyota RAV4 i lekko zmodyfikowane wnętrze.

Techniczne wyposażenie modelu nie uległo zmianie. Lada Niva Travel może być oferowana z tą samą jednostką o pojemności 1,7 litra i mocy 80 KM sparowaną z pięciobiegową manualną skrzynią biegów, stałym napędem na wszystkie koła z dwuzakresowym mechanizmem przeniesienia napędu i centralnym mechanizmem różnicowym. SUV ma prześwit 220 mm i jest w stanie pokonywać brody o głębokości 0,5 metra.

Mercedes zapowiada premierę 816-konnego czterodrzwiowego supersamochodu

Mercedes-AMG już na początku września zaprezentuje najmocniejszą i najdroższą modyfikację czterodrzwiowego supersamochodu GT 4-Door Coupe - hybrydową jednostkę produkującą ponad 800 koni mechanicznych. Nowy topowy wariant modelu będzie oznaczony jako "GT73e". Sercem jednostki napędowej będzie 4,0-litrowy silnik V8 twin-turbo, współpracujący z 9-biegową skrzynią automatyczną. Na tylnej osi zostanie zamontowany pomocniczy silnik elektryczny zasilany baterią litowo-jonową.

Łączna moc tych jednostek wyniesie 816 KM i 1 001 Nm momentu obrotowego. Oczekuje się, że osiągnie on maksymalną setkę w czasie poniżej 3,0 sekund i będzie miał prędkość maksymalną ponad 300 km na godzinę. Mercedes-AMG GT73e ma stać się jednym z najdroższych samochodów w ofercie niemieckiej marki - jego średnia cena wyniesie około 200 000 dolarów (ok. 15 mln rubli). Droższy będzie tylko luksusowy sedan Mercedes-Maybach Klasy S z silnikiem V12 oraz flagowy supersamochód Mercedes-AMG One.

Komentarze

Dodaj komentarz