Lamborghini zapowiada pożegnalną wersję supersamochodu Aventador

Lamborghini opublikowało teaser nowego supersamochodu, którego premiera odbędzie się 7 lipca 2021 roku. Przypuszczalnie Włosi zaprezentują najnowszą, specjalną modyfikację modelu Aventador.

Wcześniej Stefan Winkelmann, szef Lamborghini powiedział, że do końca 2021 roku firma wypuści dwa nowe samochody z markowymi 12-cylindrowymi silnikami. Podobno jeden z nich będzie pożegnalnym wariantem Aventadora, który był w produkcji przez 10 lat - od 2011 roku.

Według wstępnych danych, najbardziej ekstremalna modyfikacja będzie nosić nazwę S Jota. Samochód będzie wyposażony w 6,5-litrowy, atmosferyczny silnik V12 o mocy 780 koni mechanicznych, który będzie najmocniejszym silnikiem Lamborghini nie wchodzącym w skład hybrydowego układu napędowego.

Wiadomości na 28 maja Tajemnicze sportowe Lamborghini zostało zauważone na testach. Wideo Wiadomości 18 maja Lamborghini wyposaży wszystkie swoje modele w silniki elektryczne w ciągu 3 lat

Wcześniej dowiedzieliśmy się, że do końca 2024 roku wszystkie modele Lamborghini otrzymają zelektryfikowane układy napędowe w ramach planu redukcji szkodliwych emisji. W realizację nowego programu zainwestowane zostanie ponad 1,5 mld euro. Część pieniędzy zostanie przeznaczona na rozwój technologii materiałów kompozytowych w celu zmniejszenia masy, a część na rozwój jednostek z napędem kombinowanym.

Pierwsza produkcyjna hybryda Lamborghini pojawiła się w 2019 roku. Był to supersamochód Sian, wyposażony w 6,5-litrowy silnik V12 produkujący 785 KM oraz jednostkę elektryczną o mocy 34 KM połączoną z przekładnią. Silnik elektryczny umożliwia pojazdowi poruszanie się z niską prędkością bez zużywania paliwa, na przykład podczas parkowania lub jazdy na wstecznym biegu. Łącznie wyprodukowano 63 samochody coupé i 19 roadsterów.

Komentarze

Dodaj komentarz