Pojawiły się pierwsze zdjęcia usportowionej wersji nowej Kia Sportage

Kia testuje nową wersję crossovera Sportage piątej generacji o nazwie GT Line, która od pozostałych wariantów różnić się będzie sportowymi elementami nadwozia i wnętrza. Pierwsze zdjęcia szpiegowskie samochodu zostały opublikowane przez TheKoreanCarBlog.

Jak wynika ze zdjęć, nowa Kia Sportage GT Line otrzyma duże czarne tarcze o specjalnym wzorze, a we wnętrzu zamontowane zostaną specjalne sportowe fotele ze wzmocnionym podparciem bocznym i napisem "GT Line". Przypuszczalnie element techniczny modelu nie ulegnie żadnym zmianom.

Kia w pełni ujawniła specyfikację crossovera Sportage kolejnej generacji na początku lipca 2021 roku. W momencie wprowadzenia na rynek model ten będzie dostępny z 1,6-litrowym turbodoładowanym silnikiem benzynowym rozwijającym moc 180 KM i moment obrotowy 264 Nm. Silnik będzie współpracował z 6-biegową skrzynią manualną lub 7-zakresowym robotem dwusprzęgłowym.

Alternatywnie dostępny będzie 2,0-litrowy silnik wysokoprężny, generujący moc 186 KM i moment obrotowy 416 Nm. Jednostka ta będzie połączona z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów.

Wiadomości na 6 lipca Kia w pełni odtajniła nowy Sportage Wiadomości 1 lipca Kia podaje terminy pojawienia się nowego Sportage w Rosji

Po raz pierwszy dla Kia Sportage będzie dostępna funkcja Terrain Mode, która pozwala elektronice zastosować optymalne tryby silnika, układu kierowniczego, skrzyni biegów i innych systemów do jazdy na różnych rodzajach nawierzchni.

Wcześniej przedstawiciele Kia oficjalnie ogłosili, że rosyjska sprzedaż crossovera Sportage piątej generacji rozpocznie się w pierwszej połowie 2022 roku.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz