Chery wprowadza do Rosji crossovera z inteligentnymi systemami wspomagania kierowcy

Chery doda nową wersję do swojej flagowej gamy crossoverów Tiggo 8 Pro o nazwie Ultimate z funkcjami wspomagania kierowcy ADAS, która obejmuje zaawansowane "inteligentne" systemy bezpieczeństwa. Informuje o tym publikacja "Chinese Cars" powołując się na własne źródło.

Nowy kompleks będzie obejmował adaptacyjny tempomat, wykrywanie znaków drogowych, automatyczne hamowanie awaryjne oraz ostrzeżenia przed kolizją czołową i tylną. Do tego dochodzi asystent utrzymania pasa ruchu i jazdy w korku, a także automatyczna zmiana świateł drogowych na mijania.

Podstawowym silnikiem nowego crossovera jest dwulitrowa jednostka rozwijająca 170 KM i 250 Nm momentu obrotowego, która współpracuje z wariatorem. Ponadto, Tiggo 8 Pro jest oferowany z 1,6-litrową, 186-konną "turbo czwórką", współpracującą z siedmiobiegową, zrobotyzowaną skrzynią biegów z dwoma sprzęgłami. Crossover Ultimate będzie dostępny właśnie z tym silnikiem w cenie od 2 449 900 rubli.

Wiadomości na 9 sierpnia Chery prezentuje nowe crossovery premium dla Rosji Wiadomości 16 lipca Chiński koncern Chery opatentował w Rosji niedrogiego crossovera

Pierwsi rosyjscy dealerzy otrzymali już te samochody, których sprzedaż rozpocznie się w najbliższej przyszłości.

Wcześniej informowano, że crossover Chery Tiggo 8 Pro może mieć zmodyfikowany napęd na wszystkie koła, gdyż na razie samochód dostępny jest tylko z napędem na przednie koła. Takie samochody mogą trafić na rynek już pod koniec tego roku.

Komentarze

Dodaj komentarz