McLaren prezentuje najpotężniejszego roadstera w swojej historii

McLaren zaprezentował roadstera 765LT, który stał się najmocniejszym samochodem z otwartym nadwoziem w historii brytyjskiej marki. Jednocześnie nowy samochód jest tylko o 49 kg cięższy od modelu 765LT coupe dzięki szerokiemu zastosowaniu lekkich materiałów w konstrukcji.

Aerodynamiczne nadwozie, jak również sztywna, składana górna część nadwozia, wykonane są z materiałów kompozytowych. Dodatkowo inżynierowie zastosowali ultracienkie szyby oraz układ wydechowy wykonany z tytanu, który jest o 40% lżejszy od swojego stalowego odpowiednika. Dodatkowo, ta wersja nie posiada systemu audio i klimatyzacji. W rezultacie waga roadstera wynosi 1 388 kg.

Supersamochód otrzymał hard top, który składa się i rozkłada za pomocą napędu elektrycznego w ciągu 11 sekund przy prędkości do 50 km/h.

McLaren 765LT Spider jest napędzany przez podwójnie doładowany silnik V8 o pojemności 4,0 litrów, który rozwija moc 765 KM i moment obrotowy 800 Nm. Silnik współpracuje z siedmiobiegowym, dwusprzęgłowym robotem, który zmienia biegi o 15% szybciej niż poprzednia skrzynia.

Wiadomości na 17 lutego McLaren wypuszcza supersamochód o mocy 680 KM bez tylnej przekładni Wiadomości 20 czerwca Buldożer miażdży McLarena za 100 milionów Video

Roadster jest w stanie przyspieszyć z miejsca do pierwszej "setki" w 2,8 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 330 km na godzinę. McLaren powiedział, że jest to najszybszy samochód z otwartym nadwoziem w historii firmy.

W sumie wyprodukowanych zostanie 765 takich samochodów. W Wielkiej Brytanii ceny McLarena 765LT Spider zaczynają się od 310 500 funtów (około 31,7 mln rubli według aktualnego kursu wymiany).

Komentarze

Dodaj komentarz