Rosyjskie samochody Renault podłączone do smartfona

Renault wprowadziło w Rosji usługę o nazwie Renault Connect, która umożliwia zdalne sterowanie wieloma funkcjami samochodu za pomocą smartfona. Poinformowały o tym służby prasowe francuskiej marki.

Tak zwane "connected services" działają w oparciu o 28 zewnętrznych serwerów połączonych w jeden "system chmury", z którego informacje przepływają do samochodów. Za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej MY Renault można zdalnie uruchomić silnik, włączyć klimatyzację i sterować zamkami.

Renault Connect umożliwia również korzystanie z telefonu komórkowego w celu sprawdzenia aktualnego przebiegu pojazdu i jego lokalizacji na mapie.

Ponadto, nowa usługa udostępnia zaawansowane funkcje systemu nawigacyjnego TomTom z danymi takimi jak korki, ograniczenia prędkości i fotoradary, ceny paliw i pogoda.

Wideo 12 marca Jazda próbna nowym Renault Duster: niewygodne pytania do inżyniera Wiadomości 18 lutego Renault podaje rosyjskie ceny na nowego Dustera

Renault Connect jest dostępne w crossoverze Arkana, zmodernizowanym Kaptur i Duster drugiej generacji, które są wyposażone w system multimedialny EasyLink. Na przykład, w modelu Duster ten system infotainment jest dostępny tylko w pakiecie Style "senior", którego ceny zaczynają się od 1 350 000 RUB.

Renault nie jest pierwszą firmą, która uruchomiła w Rosji usługę zdalnego sterowania swoimi samochodami za pomocą smartfona. Podobne programy mają obecnie Toyota, Lexus, Kia i Nissan.

Autonews.ru można teraz czytać również na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz