Lexus przesuwa premierę nowego LX z powodu niedoboru mikroprocesorów

Lexus bezterminowo przesunie premierę flagowego SUV-a LX kolejnej generacji, który pierwotnie miał zadebiutować przed końcem 2021 roku. Przesunięcie terminu jest spowodowane globalnym niedoborem mikrochipów, japońska publikacja Creative Trend donosi, powołując się na własne źródło.

Jak już wcześniej było wiadomo, Toyota będzie zmuszona do zmniejszenia produkcji samochodów o około 40% we wrześniu z powodu niedoboru półprzewodników. Między innymi, kryzys wpłynie na produkcję Land Cruiser SUV nowej generacji (indeks "300"), z którym przyszły Lexus LX będzie dzielić większość jednostek.

Osoby, które chcą kupić SUV-a Toyota Land Cruiser 300, mogą czekać na samochód nawet cztery lata - ze względu na dużą liczbę zamówień na ten model i zakłócenia w produkcji.

Jeśli chodzi o nowego Lexusa LX SUV, według Creative Trend, model ten zachowa obecny silnik V8 o pojemności 5,7 litra w linii produkcyjnej. Tak więc flagowy okręt japońskiej marki również otrzyma modyfikację w postaci hybrydowej jednostki napędowej na bazie nowego 3,5-litrowego silnika twin-turbo V6 z Land Cruisera 300, który będzie współpracował z silnikiem elektrycznym. Całkowita moc jednostek będzie wynosić około 480 koni mechanicznych.

Wiadomości od 20 sierpnia Lexus zaprezentował do testów nową generację LX SUV Jazdy próbne 30 maja 2016 r. Przekonująca "ósemka". Jazda próbna i porównanie Lexusa LX i Range Rovera

Przypuszczalnie w Japonii ceny Lexusa LX z nową doładowaną jednostką benzynową będą zaczynać się od 12,5 mln jenów (ok. 8,5 mln rubli) - o ok. 1 mln jenów drożej niż obecny SUV.

W Rosji w tej chwili Lexus LX jest dostępny z 5,7-litrowy silnik benzynowy V8 rozwijający 367 KM, a także z 272 KM silnik wysokoprężny 4,5 litra. Ceny tego modelu zaczynają się od 7 680 000 rubli.

Komentarze

Dodaj komentarz