Uproszczony przegląd techniczny, nowy SUV UAZ i wiele więcej. Aktualności samochodowe dnia

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zaproponowało uproszczenie procedury kontroli pojazdów

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zaproponowało uproszczenie procedury badań technicznych, w tym zniesienie szeregu obowiązkowych kontroli. W szczególności mówimy tu o sprawdzeniu korozji elementów układu hamulcowego, sprawdzeniu uszkodzeń przewodów hamulcowych, poziomu emisji szkodliwych substancji w spalinach, a także zdolności spryskiwaczy do dostarczania płynu do obszaru mycia szyby przedniej. Ponadto policja uważa, że kontrole dotyczące apteczki pierwszej pomocy, trójkąta ostrzegawczego i gaśnicy mogłyby zostać zniesione. Autorzy inicjatywy uważają, że innowacja ta skróci czas samej procedury kontrolnej oraz zmniejszy koszty finansowe operatorów.

Foto: Egor Aleev / TASS

Propozycja Ministerstwa Spraw Wewnętrznych jest następstwem inicjatywy Michaiła Czerniakowa, szefa Państwowej Policji Ruchu Drogowego, dotyczącej zniesienia obowiązkowych przeglądów technicznych dla samochodów i motocykli należących do osób fizycznych. Jego zdaniem w wielu regionach nie ma wystarczającej liczby stacji kontroli, a przepisy ruchu drogowego nakazują kierowcom sprawdzanie stanu technicznego samochodów przed podróżą.

UAZ pokaże nowy model na początku września

Na początku września UAZ zaprezentuje nowy model, którego premiera odbędzie się w okolicach Moskwy w ramach obchodów 80-lecia rosyjskiego producenta samochodów. Na razie jednak nie są znane żadne szczegóły dotyczące tej nowości. W Uljanowskim Zakładzie Samochodowym od kilku lat trwają prace nad nowym samochodem terenowym, znanym w mediach jako rosyjski Land Cruiser Prado. Jednak w styczniu 2021 roku firma zawiesiła realizację projektu z powodu pandemii koronawirusa i szeregu innych przyczyn. Jednocześnie UAZ podkreślił, że nie ma mowy o ostatecznej rezygnacji z projektu.

Zdjęcie: UAZ

O "rosyjskim Prado" wiadomo, że ma to być znacznie zmodernizowany Patriot o konstrukcji ramowej i z nowymi silnikami. Pytanie dotyczy silnika turbo zaprojektowanego przez Zakład Samochodowy Zavolzhsky (ZMZ), który zapewnia dwa stopnie wymuszenia: 150 i 180 KM. Skrzynia biegów - 6-biegowa manualna lub automatyczna o podobnym zakresie. Ponadto, pojawiły się doniesienia, że 2,2-litrowy silnik wysokoprężny z Forda Transita produkowany w zakładach w Sollers może zostać zaadaptowany dla SUV-a.

Kierowcy będą wyłapywani przez zaawansowane kamery GIBDD. Wykaz regionów

Państwowa Inspekcja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (STSI) wymieniła regiony, w których zaczęła używać nowego typu kamer, za pomocą których inspektorzy wyłapują dłużników mandatów drogowych. Takie kompleksy pojawiły się w Baszkortostanie, Inguszetii, Tatarstanie, Tywie, Chakasji, Ałtaju, Krasnodarze, Permie, Primorsku i Stawropolu, a także w obwodach wołgogradzkim, wołogodzkim, irkuckim, leningradzkim, tambowskim, sachalińskim i smoleńskim.

Zdjęcie: GIBDD

Nowy system działa w następujący sposób: kompleks wylicza dłużnika, po czym inspektor zatrzymuje samochód. Następnie komornicy przypominają kierowcy o długu i wydają mu pokwitowanie zapłaty. Osoba łamiąca prawo musi zapłacić dług na miejscu, w przeciwnym razie jej własność może zostać zajęta - na przykład sam samochód.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz