Pojawiły się zdjęcia nowego sedana Geely napędzanego silnikiem Volvo

Chińskie Ministerstwo Przemysłu opublikowało pierwsze zdjęcia nowego sedana Geely, który jest zbudowany na wspólnej platformie z Volvo. Samochód będzie miał swoją oficjalną premierę przed końcem 2020 roku.

Zdjęcie: CarNewsChina.com

Nowy samochód będzie produkcyjną wersją samochodu koncepcyjnego Geely Preface, zaprezentowanego podczas Salonu Samochodowego w Szanghaju w 2019 roku. Na razie samochód produkcyjny znany jest pod nazwą kodową FS11.

Nowość oparta jest na modułowej platformie CMA opracowanej przez Geely we współpracy z inżynierami Volvo. Na jego bazie powstał m.in. kompaktowy crossover Volvo XC40, a także nowa chińska marka Lynk & Co.

Wiadomości 21 maja 2020 r. Geely wprowadzi nowego crossovera do Rosji w 2020 roku Wiadomości 6 maja 2020 r. Najbardziej przystępna wersja crossovera Geely Coolray została wyceniona na 1 mln rubli.

Geely FS11 będzie miał 4,785 mm długości, 1,869 mm szerokości i 1,469 mm wysokości. Rozstaw osi wynosi 2,800 milimetrów. Sedan będzie wyposażony w dwulitrowy, doładowany, czterocylindrowy silnik o mocy 190 KM, który będzie współpracował z siedmiobiegową, zrobotyzowaną skrzynią biegów.

Wcześniej stało się wiadome, że do końca 2020 roku Geely przywiezie do Rosji coupe-crossover FY11, który również jest zbudowany na podwoziu CMA. Samochód będzie oferowany z dwulitrowym turbodoładowanym silnikiem produkującym 228 KM.

  • Bardzo fajny Chińczyk: 5 samochodów zaginęło w Rosji

Komentarze

Dodaj komentarz