Leasing operacyjny pojazdów w Carefleet. Dlaczego jest tak atrakcyjny?

​To dzięki niemu po polskich drogach porusza się coraz więcej nowych aut dobrej klasy. Oferta leasingu samochodów sprawia bowiem, że finansowanie zakupu nowych aut jest bardziej przystępne i wygodne. Jakie zalety ma leasing samochodów dla firm?

Samochody osobowe w leasingu to coraz częściej spotykana forma finansowania zakupu pojazdów dla firm. Ograniczona liczba formalności, brak obciążeń kredytowych - to tylko niektóre z udogodnień sprawiających, że leasing samochodów osobowych jest tak popularną ofertą finansowania.

Leasing operacyjny - na czym polega?

Wyprzedaż rocznika 2023 już trwa! Sprawdź gdzie znajdziesz największe rabaty

Wyprzedaż rocznika 2023

Leasing samochodu to bardzo prosta transakcja finansowa. Na czym polega? Osoba prowadząca działalność gospodarczą czy też reprezentant firmy najpierw wybiera interesujący go pojazd. W następnym etapie określa okres leasingowania. To także odpowiedni moment na podjęcie decyzji, czy i jak dużej wpłaty wstępnej klient chce dokonać. Warto przy tym dodać, że opłata taka jest w pełni dobrowolna. Im będzie ona większa, tym mniejsza będzie rata leasingowa i/lub opłata kończąca umowę leasingową.

Wszystko dopasowano do preferencji leasingobiorcy.

Część z klientów, dysponując gotówką, woli dokonać większej wpłaty inicjującej umowę, by następnie cieszyć się niskimi ratami miesięcznymi. Przy założeniu, że klient po zakończeniu trwania umowy nie będzie zainteresowany wykupem samochodu, nie będzie też wówczas mowy o opłacie końcowej.

Jakie jeszcze ma zalety leasing pojazdów?

To przede wszystkim uproszczone procedury, które prowadzą do podpisania umowy leasingowej oraz ostatecznie do odbioru nowego samochodu. By móc korzystać z nowego pojazdu, wystarczy podać podstawowe dane rejestrowe dotyczące prowadzonej działalności. Na ogół nie będą też wymagane dodatkowe dokumenty księgowe. W większości przypadków wystarczą składane przez leasingobiorców deklaracje. Warto pamiętać, że odbierając samochód, nie staje się on jego właścicielem. Tym nadal pozostaje firma udzielająca leasingu. Stąd mniejsza liczba formalności. Tego typu rozwiązanie wiąże się z jeszcze jedną zaletą dla leasingobiorcy. Jako że leasing nie jest zobowiązaniem finansowym, nie obniża on zdolności kredytowej leasingobiorcy. Jest on bowiem traktowany jak usługa, taka jak np. abonament za telefon. Z tego też względu leasingobiorca comiesięcznie (podobnie jak w przypadku rachunku telefonicznego) otrzyma fakturę z VAT za użytkowany pojazd. Faktura taka w oczywisty sposób stanowi koszt dla firmy, który można odliczyć od podatku. To dodatkowy i trudny do przeceniania atut posiadania samochodu osobowego w leasingu.

Leasing pojazdów to tanie finansowanie

Dzięki takiemu rozwiązaniu leasingobiorca może cieszyć się kompletnie nowym pojazdem, a jednocześnie nie wnosić comiesięcznie dużo wyższych rat, jak to ma miejsce w przypadku kredytowania zakupu samochodów.

Leasing na osobowe samochody jest więc bardzo dobrą propozycją nie tylko dla przedsiębiorców niedysponujących możliwościami sfinansowania zakupu auta za gotówkę. Jest formą optymalizacji podatkowej dla każdego przedsiębiorcy, który woli nie zamrażać środków finansowych w formie parku aut zakupionych za gotówkę.

Decydując się na finansowanie auta w leasingu operacyjnym, już w momencie podpisywania umowy warto zdecydować, czy będziemy zainteresowani późniejszym wykupem auta. Wówczas mamy szansę z wyprzedzeniem zadecydować, jak wysoka ma być kwota ostatniej raty kończącej umowę. Wykup, bo o nim mowa, można znacznie obniżyć, płacąc nieco większą miesięczną ratę leasingową. Jeśli jednak nie zakładamy wykupu pojazdu na koniec trwania umowy leasingowej, można cieszyć się niższymi comiesięcznymi ratami leasingowymi.

Podsumujmy najważniejsze z korzyści leasingu operacyjnego w Carfleet S.A.

Samochód osoby w leasingu to:

- mniej obowiązków wynikających z formalności, a to daje więcej czasu;

- jedna miesięczna faktura, nawet jeśli jednocześnie leasingujesz kilka pojazdów;

- każda opłacana faktura jest fakturą z naliczonym VAT, który można odliczyć od podatku;

- możliwość odliczenia wartości pełnej faktury, czyli kapitału oraz odsetek;

- leasingowanym pojazdem można cieszyć się niemal natychmiast po podpisaniu umowy;

- nie ponosząc jednocześnie żadnych dużych kosztów;

leasing pojazdów to również niższe koszty poprzez dobrze wynegocjowane ceny samochodów u dilerów. Carefleet S.A. będąc stałym klientem ma dostęp do bardziej atrakcyjnego cennika aniżeli zwykły klient detaliczny;

- niewielkie opłaty związane z obsługą umowy leasingowej stanowią dla firmy koszt uzyskania przychodu.

Dodatkowe korzyści wynikające z oferty na leasing samochodów w Carfleet S.A.:

- raty zawsze są skalkulowane proporcjonalnie do stopnia, w jakim eksploatowany jest samochód

- dwa lata czy nawet cztery - to klient sam decyduje o długości trwania umowy leasingowej;

- leasingowany samochód nagle okazuje się niepotrzebny? Zawsze można dokonać cesji umowy na inny podmiot;

- możliwość zakończenia umowy leasingowej poprzez zwrot użytkowanego pojazdu i odbiór nowego, by w ten sposób kontynuować współpracę z Carfleet S.A. i jednocześnie ponownie cieszyć się zupełnie nowym samochodem.

Auta poleasingowe, czyli prawdziwe hity cenowe

Carefleet S.A. ma w swej ofercie także coś specjalnego dla tych, którym nie zależy na tym, by jeździć nowym samochodem. Wolą kilkuletnie auto z niższymi ratami lub zamiast nowego auta klasy średniej - samochód marki premium, nadal przy zachowaniu rozsądnego poziomu rat.

Oferta leasingu samochodów używanych w Carefleet S.A. jest naprawdę interesująca.

By znaleźć prawdziwe okazje, wystarczy skorzystać z umieszczonej na stronie wyszukiwarki. Auto miejskie, kompakt czy modny SUV? Wystarczy wybrać rodzaj pojazdu, by przeglądać filtrowane oferty samochodów, które nas interesują.

Wśród aut miejskich jedną z ciekawszych okazji stanowi Renault Clio 1.5 diesel. Za jedynie trzyletni egzemplarz zapłacić trzeba 40600 zł brutto. W zasadzie płacić wcale nie trzeba tej kwoty, bo można przecież i w przypadku samochodów używanych skorzystać z finansowania Carefleet S.A. Wówczas miesięczna rata za to Clio wyniesie 960 zł brutto.
Bez względu na to, czy zdecydujemy się na zakup auta za gotówkę, czy z finansowaniem, można być pewnym jednego. Zakup auta poleasingowego to nie lada gratka. Rzadko, które samochody są w tak dobrym stanie. Warto pamiętać, że zawarcie umowy leasingowej zobowiązuje do odpowiedniego dbania i serwisowania o leasingowany pojazd. Nie ma tu mowy o przeciąganiu terminów przeglądów czy naprawach serwisowych przy użyciu nieakceptowanych przez producenta zamienników.

Innym przykład stanowią auta luksusowe. W ofercie znaleźć można np. Lexusa RX 450h w wersji Elegance. Bogato wyposażone auto z napędem na cztery koła oferowane jest już za nieco ponad 196 tys. zł. To nieco więcej niż nowy dobrze wyposażony, ale miejski kompakt. Kto więc poszukuje luksusu w rozsądnej kwocie, powinien przyjrzeć się ofercie aut poleasingowych. Warto zaznaczyć, że jeśli ktoś by się zdecydował na ten egzemplarz Lexusa, nie musi nigdzie po niego jechać. Transport we wskazane miejsce na terenie kraju wkalkulowano już w cenę.

Komentarze

Dodaj komentarz