Volkswagen ujawnił bezzałogowy samochód elektryczny i ciężarówkę bez kabiny

Prezes Volkswagena Herbert Diess zamieścił na LinkedIn kilka zdjęć nowych samochodów niemieckiej marki. Pierwszym z nich będzie flagowy samochód elektryczny o nazwie Project Trinity. Jak precyzuje Carscoops, mówimy o koncepcji, wersja produkcyjna samochodu trafi do produkcji w 2026 roku.

Zdjęcie przedstawia czterodrzwiowy samochód typu fastback. Stylistyka samochodu nie przypomina żadnego z obecnych modeli Volkswagena. Samochód otrzyma zaokrągloną linię dachu, spiczastą rufę i nietypowe linie diod LED.

Według Motor1, projekt Trinity będzie zbudowany w oparciu o zupełnie nową architekturę z nowymi silnikami elektrycznymi, bateriami i oprogramowaniem. Praktycznie wszystkie specyfikacje są utrzymywane w tajemnicy. Firma ogłosiła tylko pojawienie się autopilota czwartego poziomu. Oznacza to, że elektronika będzie kierować samochodem całkowicie niezależnie, ale kierowca będzie mógł w każdej chwili przejąć nad nim kontrolę.

Wiadomości na 25 marca Volkswagen ujawnił design nowego Amaroka Wiadomości 5 marca Volkswagen zapowiada flagowy samochód elektryczny z autopilotem

Kolejną nowością w Volkswagenie będzie elektryczna ciężarówka. Na zdjęciu widoczne jest logo MAN. Nie posiada kabiny. Najprawdopodobniej ta nowość otrzyma również bezzałogowy system sterowania.

Pierwszą produkcyjną wersją samochodu elektrycznego Volkswagena nowej generacji jest ID.3 hatchback, który trafił do sprzedaży w Europie latem 2020 roku. Premiera modelu była kilkakrotnie opóźniana ze względu na dużą liczbę awarii systemu i błędów wykrytych podczas testów, ale ID.3 jest obecnie jednym z najpopularniejszych samochodów elektrycznych na rynku.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz