Nowy samochód sportowy Nissana odtajniony przed premierą. Wideo

Projekt nowego sportowego samochodu Nissana o nazwie Z został ujawniony przed oficjalną premierą. Krótki film prezentujący samochód został opublikowany na Instagramie Nissan Arabia. Stylistyka samochodu jest inspirowana stylem retro i niemal dokładnie odwzorowuje koncepcję Z Proto zaprezentowaną we wrześniu ubiegłego roku.

Foto: instagram.com / carbnplug

Sportowy samochód posiada sportowy układ wydechowy, spojler, przetłoczenia na masce i kratkę w stylu wczesnych modeli Z. Przednie reflektory nawiązują do sportowego modelu 240Z z lat 70-tych, natomiast samochód sportowy odziedziczył reflektory po modelu 300ZX z lat 90-tych. Wnętrze wyposażono w cyfrową deskę rozdzielczą i trójramienną kierownicę.

Według Carscoops, Nissan Z otrzyma podwójnie turbodoładowany silnik benzynowy V6 o pojemności 3,0 litra. Ten sam silnik jest montowany w Infiniti Q60 Red Sport 400, gdzie produkuje 406 koni mechanicznych. Silnik będzie współpracował z siedmiobiegową automatyczną skrzynią biegów, a klientom oferowana będzie również sześciobiegowa skrzynia manualna. Nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia tej informacji.

Premiera pojazdu przewidziana jest jeszcze w tym roku. Cena nowości zostanie podana w późniejszym terminie. Jednym z konkurentów samochodu będzie Toyota Supra.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

View this post on Instagram

Komentarze

Dodaj komentarz