Na stacji benzynowej na Sachalinie zaczęto podawać ceny za 710 ml paliwa

Na stacji benzynowej w Jużnosachalińsku na tablicy informacyjnej zaczęto podawać cenę 710 mililitrów paliwa, a nie jednego litra. Informację tę podał portal sakhalin.info.

Gazeta stwierdziła, że sprawia to wrażenie, iż ceny paliw na stacji są znacznie niższe niż na innych stacjach w mieście. W rzeczywistości jednak ceny są wyższe niż np. na stacjach Rosniefti.

Na tabliczce nie ma informacji, że ceny nie są za litr, ale za znacznie mniejszą ilość paliwa. Kierowcy mogą się o tym przekonać dopiero przy kasie, gdzie znajdują się ulotki z rzeczywistymi cenami za litr, oraz na już wypisanych paragonach.

Aktualności 2 maja Rosja zaczęła obliczać koszt benzyny według nowego wzoru Artykuły 27 kwietnia Ile kosztowała benzyna w latach 2000. Porównanie cen na stacjach benzynowych wtedy i teraz

"To nie jest sztuczka, to nie jest oszustwo. Wszędzie umieszczane są informacje o tym, co i ile kosztuje, ale ludzie nie chcą tego zauważać, nie chcą tego czytać. Operatorzy są po prostu zmęczeni wyjaśnianiem. Tak, są ludzie, którzy chcą być zwodzeni - są zwodzeni. Ale, powtórzę, informacja jest na miejscu, wszystko jest dostępne, przejrzyste" - wyjaśnił właściciel stacji paliw portalowi sachalin.info. Jego zdaniem takie podejście to nic innego jak "reklama".

Komentarze

Dodaj komentarz