Mandaty za muzykę, polowanie na pijanych kierowców i nie tylko. Aktualności samochodowe dnia

Grzywny za muzykę i nieprawidłowe oświetlenie. Policja drogowa wszystko wyjaśniła

Zdjęcie: flickr.com

Na początku sierpnia policja drogowa w Woroneżu przeprowadziła masowy nalot na nielegalny tuning, w wyniku którego około 150 kierowców zostało oskarżonych. Wielu z nich otrzymało mandaty za wzmacniacze, dodatkowe głośniki, a także za światła. Jak powiedziano Autonews.ru w policji drogowej, uwagę inspektorów mogą zwrócić: zmiana koloru świateł, trybu ich pracy i lokalizacji, a także zmiana przeznaczenia świateł. Maksymalne natężenie światła wszystkich świateł, które mogą być włączone jednocześnie w trybie "światła drogowe", nie może przekraczać 300 000 cd. Każda instalacja dodatkowych źródeł światła lub zmiana koloru świateł stanowi modyfikację konstrukcji samochodu.

W przypadku dodatkowych głośników ich instalacja, niezależnie od tego, czy są to wzmacniacze, głośniki, subwoofery, nieprzewidziana w projekcie, może wymagać oceny ich wymagań w zakresie kompatybilności elektromagnetycznej. Konieczne będzie również sprawdzenie odporności samochodu na zewnętrzne źródła promieniowania elektromagnetycznego.

Moskiewska policja drogowa zapowiada polowanie na pijanych kierowców

Moskiewska policja drogowa w dniach 27-28 sierpnia przeprowadzi masową akcję poszukiwania pijanych kierowców pod nazwą "Pijany kierowca". Oprócz zapowiedzi masowych kontroli, agencja poprosiła samych kierowców o zgłaszanie policji drogowej informacji o kierowcach, którzy zachowują się nieodpowiednio i prowadzą samochód w stanie nietrzeźwym. Policja drogowa obiecała, że będzie szybko reagować na takie informacje i zatrzymywać sprawców wykroczeń.

Ponadto, agencja przypomniała, że alkohol, nawet w małych dawkach, wpływa na centralny układ nerwowy. Objawia się to nadpobudliwością, utratą uwagi, wyolbrzymianiem własnych sił i możliwości, co prowadzi do błędów w ocenie sytuacji drogowej przez kierowców.

Range Rover ogłosił rosyjskie ceny na odświeżonego Velara

Brytyjski Land Rover rozpoczął przyjmowanie zamówień w Rosji na zmodernizowanego crossovera Range Rover Velar 2022 rok modelowy. Ceny za samochód w stałych pakietach wahają się od 4.817.000 do 7.222.000 rubli. Model jest dostępny z 2,0-litrowymi silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi o mocy odpowiednio 249 i 199 KM. Ponadto, crossover jest oferowany z 3,0-litrowymi, sześciocylindrowymi jednostkami benzynowymi i wysokoprężnymi o mocy odpowiednio 400 KM i 300 KM. Oba silniki współpracują z ośmiostopniową automatyczną skrzynią biegów i systemem napędu na wszystkie koła.

Podstawowa wersja crossovera wyposażona jest w reflektory LED, system multimedialny Pivi z 11,4-calowym ekranem dotykowym, kamerę cofania oraz autorski system wyboru trybu jazdy Terrain Response. Najwyższa wersja wyposażeniowa posiada 12,3-calową wirtualną deskę rozdzielczą, system rozpoznawania znaków drogowych oraz adaptacyjny tempomat.

Komentarze

Dodaj komentarz