Skoda wprowadzi na rynek nowego sedana o nazwie Slavia

Skoda opracowuje nowego taniego sedana, który będzie nosił nazwę Slavia, przede wszystkim samochód przeznaczony jest na rynek indyjski, donosi Autocar India. Nie wiadomo jeszcze, czy samochód pojawi się w sprzedaży w innych krajach.

Zdjęcie: Skoda

Według wstępnych danych, premiera nowości odbędzie się jeszcze w tym roku. Rozpoczęcie sprzedaży planowane jest na początek 2022 roku.

Slavia będzie zbudowana na platformie MQB A0 IN. Ta sama architektura jest wykorzystywana przez nowego kompaktowego crossovera Kushaq, który wszedł do sprzedaży w Indiach w czerwcu tego roku. Długość nowego sedana będzie wynosić 4 480 milimetrów. W związku z tym samochód będzie większy niż Rapid (4,413 milimetrów). Rozstaw osi wynosi 2651 milimetrów

Jazdy próbne 26 lipca Dithyramby i ból. Trzy opinie na temat nowej Skody Octavii Wiadomości 12 lipca. Skoda rozpoczyna produkcję nowej Fabii

Linia silnikowa modelu Slavia będzie obejmować 1,0-litrowy, trzycylindrowy silnik benzynowy TSI o mocy 115 KM. Jednostka będzie współpracować z 6-biegową skrzynią manualną lub 6-biegową skrzynią automatyczną.

Klientom oferowany będzie również czterocylindrowy silnik o pojemności 1,5 litra i mocy 150 KM. Silnik ten może być połączony tylko z zrobotyzowaną skrzynią biegów.

Komentarze

Dodaj komentarz