Elektryczny sedan Genesis zyskuje dach z panelami słonecznymi

TheKoreanCarBlog otrzymał zdjęcia szpiegowskie nowego elektrycznego sedana Genesis (marka premium Hyundai'a), który będzie bazował na modelu G80. Według zdjęć, samochód otrzyma panele słoneczne na dachu w celu dodatkowego ładowania baterii.

Samochód jest częściowo pokryty kamuflażem, ale możemy zobaczyć, że elektryczny samochód będzie różnił się od standardowego sedana z silnikami spalinowymi zmodyfikowanym przodem z "zamkniętą" osłoną chłodnicy, innymi specjalnymi aerodynamicznymi kołami i brakiem rur wydechowych.

O pracach nad elektrycznym sedanem Genesis po raz pierwszy zrobiło się głośno we wrześniu ubiegłego roku, kiedy to pojawiły się pierwsze zdjęcia szpiegowskie samochodu. Co więcej, mniej więcej w tym samym czasie Koreańczycy zarejestrowali nowe oznaczenie dla samochodu elektrycznego - Genesis eG80.

Wiadomości od 26 marca Nowy okręt flagowy Genesis otrzymuje przyciski zamiast klamek drzwi Wiadomości na 31 stycznia Elektryczny crossover Genesis zauważony na testach

Nowy sedan, który będzie konkurował z Tesla Model S i Mercedes-Benz EQS, ma być wyposażony w dwa silniki elektryczne, które przekazują siłę napędową na obie osie. Genesis eG80 będzie w stanie przejechać ponad 500 kilometrów bez konieczności doładowywania baterii.

W chwili obecnej Genesis pracuje również nad elektrycznym crossoverem, który znany jest pod wewnętrzną nazwą JW. Premiera produkcyjnych wersji obu elektrycznych samochodów południowokoreańskiej marki spodziewana jest w ciągu najbliższych dwóch lat.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz