Renault i Geely łączą się, by produkować hybrydy

Renault i chiński holding Geely utworzą w Chinach i Korei Południowej spółki joint venture, których celem będzie opracowywanie i produkcja samochodów hybrydowych. Umowa została podpisana w poniedziałek, 9 sierpnia, jak podały służby prasowe francuskiego producenta samochodów.

Według Automotive News, spółka joint venture w Chinach powstanie w jednym z zakładów Geely, który od kilku lat jest liderem pod względem liczby sprzedanych samochodów w tym kraju. W nowej fabryce będą tworzone i produkowane samochody benzynowo-elektryczne z wykorzystaniem chińskiej technologii i know-how. Renault skoncentruje się na sprzedaży i marketingu.

Ponadto, partnerzy zapowiedzieli, że w przyszłości rozpoczną wspólne prace nad pojazdami z całkowicie elektrycznymi układami napędowymi.

Jazdy próbne 15 lipca Najlepsze jest wrogiem dobrego. Jazda próbna Geely Atlas Pro Wiadomości 28 czerwca Londyńska taksówka Geely zmieniła się w elektrycznego kampera

Ponadto Renault i Geely rozpoczną działalność joint venture w Korei Południowej, gdzie Francuzi oficjalnie sprzedają samochody od ponad 20 lat. W zakładzie będą produkowane samochody hybrydowe marki LYNK & Co należącej do Geely.

We wrześniu 2021 roku Smart zaprezentuje na targach motoryzacyjnych w Monachium zupełnie nowego elektrycznego crossovera opracowanego wspólnie przez firmy Daimler i Geely. Produkcja rozpocznie się w Chinach w 2022 roku w nowym zakładzie, w którego budowę partnerzy zainwestowali prawie 400 milionów dolarów.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz