Nowa Kia Sorento na rynek rosyjski otrzyma mocniejszy silnik V6

Kia dodała nowy, mocniejszy silnik V6 do swojej dużej gamy crossovera Sorento jako alternatywę dla dotychczasowych benzynowych i wysokoprężnych czwórek. Informuje o tym serwis prasowy południowokoreańskiej marki.

Mówimy o 3,5-litrowym atmosferycznym silniku sześciocylindrowym, który jest zainstalowany, na przykład, w nowym minivanie Carnival. Silnik benzynowy, współpracujący z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów i układem napędu na wszystkie koła, rozwija moc 249 KM i moment obrotowy 332 Nm.

Crossover z tym silnikiem jest w stanie przyspieszyć ze startu stojącego do "setki" w 8,0 sekund, a jego prędkość maksymalna wynosi 210 km na godzinę. Deklarowane zużycie paliwa w cyklu łączonym wynosi 10 litrów na 100 kilometrów. Kia Sorento z nowym silnikiem V6 dostępna jest w konfiguracjach Luxe, Prestige, Premium i Premium+ i kosztuje od 2.959.900 do 3.519.900 RUB.

Rosyjska sprzedaż Kia Sorento czwartej generacji, którego wydanie zostało dostosowane na Kaliningrad "Autotor", rozpoczęły się w połowie jesieni ubiegłego roku. W momencie rozpoczęcia sprzedaży linia silnikowa obejmuje silnik benzynowy o pojemności 2,5 litra i mocy 180 KM współpracujący z 6-biegową automatyczną skrzynią biegów. Ponadto crossover jest dostępny z silnikiem wysokoprężnym o pojemności 2,2 litra i mocy 199 KM, wyposażonym w zrobotyzowaną skrzynię biegów.

Jazdy próbne 14 grudnia 2020 r. Te same twarze. Jazda próbna Kia Sorento i Skoda Kodiaq Wideo 12 października 2020 r. Nowa Kia Sorento: szczegółowa jazda próbna i wrażenia

W tej chwili Kia Sorento z bazową jednostką benzynową kosztuje od 2.419.900 rubli, a crossover z silnikiem wysokoprężnym będzie kosztował co najmniej 3.299.900 rubli.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz