Nissan ujawnia testy nowego crossovera Ariya

Nissan opublikował szczegóły testów nowego elektrycznego crossovera Ariya, który wkrótce trafi do sprzedaży w Europie. Model był testowany na specjalnym torze testowym na wyspie Hokkaido.

W testach uczestniczył zespół specjalistów, których Nissan nazywa "weteranami firmy". Podczas testu inżynierowie zoptymalizowali wiele różnych parametrów, od przyspieszenia i wydajności na zakrętach po izolację akustyczną wnętrza i komfort jazdy.

Część toru testowego Hokkaido stanowiła kręta, utwardzona autostrada typowa dla wielu części świata, w tym Europy. Ponadto, tor symulował różne warunki jazdy, od autostrad po drogi górskie.

Nissan Ariya crossover jest oparty na nowej platformie elektrycznej z niezależnym tylnym zawieszeniem i możliwością zamontowania silników elektrycznych na przedniej i tylnej osi. W zależności od modyfikacji, nowość będzie wyposażona w pakiet akumulatorów o pojemności 63 kWh lub 87 kWh oraz jeden lub dwa silniki elektryczne. Moc wyjściowa instalacji wyniesie od 218 do 305 koni mechanicznych. W zależności od wersji, crossover będzie miał zasięg od 360 do 500 km w cyklu WLTP.

Wiadomości od 31 marca Nissan Patrol ma 428-konną wersję za około 100 tysięcy dolarów. Wiadomości 18 lutego Nissan przedstawił Qashqai nowej generacji

Przedstawiciele Nissana już wcześniej mówili o możliwości pojawienia się modelu Ariya na rynku rosyjskim - wygląd zewnętrzny pojazdu został już opatentowany przez Rosstandart. Nie podają jednak jeszcze warunków wyglądu samochodu elektrycznego.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz