Audi prezentuje nowe RS3 hatchback i sedan z silnikiem o mocy 400 KM

Audi zaprezentowało nową generację rodziny RS3, w skład której wchodzi sportowy hatchback i sedan. Zamówienia na nowe pojazdy zostały już złożone w Europie. Pierwsze samochody trafią do klientów jesienią tego roku. Ceny RS3 w wersji hatchback i sedan zaczynają się od 60 i 62 tys. euro.

"Wraz z nową generacją Audi RS3, oferujemy samochody sportowe klasy premium, które nadają się zarówno do jazdy po drogach publicznych, jak i po torach wyścigowych" - wyjaśnia Sebastian Grams, dyrektor zarządzający Audi Sport GmbH.

Oba modele napędzane są 2,5-litrowym, turbodoładowanym, 5-cylindrowym silnikiem o mocy 400 KM i momencie obrotowym 500 Nm. Silnik współpracuje z siedmiobiegową skrzynią biegów i systemem napędu na wszystkie koła. Przyspieszenie do setki zajmuje autu 3,8 sekundy. Audi uważa go za najlepszy w swojej klasie.

Prędkość maksymalna wynosi 250 km na godzinę. W przypadku zamówienia pakietu specjalnego wartość ta wzrasta do 280 km na godzinę. Do dyspozycji kierowcy oddano również specjalny tryb driftu RS Torque Splitter, który odpowiada za kontrolę wektora trakcji pomiędzy tylnymi kołami. Ten sam system zadebiutował wcześniej w usportowionym Volkswagenie Golfie R. Ponadto, kierowca będzie mógł również samodzielnie dostosować ustawienia układu kierowniczego dzięki systemowi Audi Drive Select z pięcioma zaprogramowanymi trybami pracy.

Wiadomości od 23 czerwca Audi przywiozło do Rosji 290-konne hatchbacki i sedany nowej generacji S3. Wiadomości 22 czerwca Audi ujawniło nowy sportowy hatchback i sedan RS3

RS3 posiada adaptacyjne amortyzatory i karbonowo-ceramiczne hamulce. Samochód został wyposażony w grill z błyszczącymi czarnymi wykończeniami, nowe zderzaki, duże wloty powietrza, dyfuzor i diodowe układy optyczne o nietypowym wzorze. Wnętrze zostało wyposażone w sportowe fotele, nową cyfrową deskę rozdzielczą oraz 10,1-calowy, dotykowy system multimedialny MIB3.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz