Nowa generacja kompaktowego crossovera BMW X1 zauważona na testach. Zdjęcie

BMW rozpoczęło testy na drogach publicznych kompaktowego crossovera X1 nowej generacji. Zdjęcia szpiegowskie z testów zostały zamieszczone przez Motor1. Według nich, premiera nowości odbędzie się w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Sprzedaż pojazdu rozpocznie się dopiero w przyszłym roku. Produkcja tego modelu rozpocznie się w fabryce w Regensburgu (Niemcy).

Na zdjęciach samochód jest oklejony folią maskującą. Ale już teraz możemy powiedzieć, że samochód nie dostanie ogromnych "nozdrzy" kratki z nowej serii 4 Coupe, które są teraz rzeczą wszystkich nowych modeli bawarskiej marki. Ponadto nowość będzie miała wymiary zbliżone do swojego poprzednika.

Jednocześnie, X1 trzeciej generacji będzie wyposażony w nowe laserowe układy optyczne w stylu nowej serii 3, inne zderzaki i zmodyfikowane wloty powietrza. Model ten otrzyma maskę z wypukłościami, kwadratowe nadkola i panoramiczny dach.

Wewnątrz znajdą się dwa ekrany dotykowe, ustawione pod kątem. Podobny schemat zastosowano w BMW iX. Samochód otrzyma również tradycyjną dla BMW trójramienną kierownicę.

Wiadomości na 27 sierpnia BMW zapowiada premierę nowego modelu Wiadomości 9 sierpnia BMW ogłosiło podwyżkę cen samochodów w Rosji. Tabela

Nowość zostanie zbudowana na poprzecznej platformie silnikowej FAAR, z której korzysta również BMW serii 1. Gama silników tego crossovera będzie obejmować silniki benzynowe i wysokoprężne. Spodziewanych jest również kilka wersji hybrydowych. Samochód będzie dostępny z napędem na przednie lub wszystkie koła, mówi Carscoops. Co więcej, spodziewana jest również premiera całkowicie elektrycznego X1.

Obecny model X1 zadebiutował jeszcze w 2015 roku. Silnik w crossoverze drugiej generacji jest również poprzeczny, ale samochód korzysta z innej platformy - UKL (Unter Klasse). W 2014 r. podwozie to zadebiutowało w hatchbacku Mini, a następnie stanowiło podstawę kompaktowego vana BMW serii 2 Active Tourer, który stał się pierwszym samochodem z napędem na przednią oś w historii bawarskiej marki. Obecny model X1 przeszedł restyling w 2019 roku.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz