Były prezes Opla stanie na czele wietnamskiego producenta samochodów elektrycznych

Były prezes Opla Michael Loscheller, który w połowie lipca 2021 r. złożył rezygnację, stanie na czele zarządu wietnamskiej firmy motoryzacyjnej VinFast. Poinformowały o tym służby prasowe producenta samochodów.

Według Loeschellera, on i jego zespół mają za zadanie przekształcić VinFast w globalną firmę, która będzie sprzedawać samochody elektryczne na całym świecie. Firma zamierza być obecna na rynkach w różnych częściach świata, w tym w Europie i Ameryce Północnej.

VinFast będzie miał siedzibę główną w Wietnamie, ale firma otworzy centra badawczo-rozwojowe w Niemczech, USA i Australii. Już wcześniej informowano, że młoda firma będzie wkrótce rozwijać trzy elektryczne crossovery naraz. Najbardziej kompaktowy model o indeksie VF31 będzie dostępny z silnikami o mocy od 115 do 200 KM i bateriami zapewniającymi 300 km zasięgu.

Flagowy crossover VF33 otrzyma dwie jednostki elektryczne o mocy 205 KM każda. Na jednym ładowaniu akumulatora pojazd będzie mógł przejechać do 550 kilometrów.

Wiadomości na 25 stycznia Wietnamska firma VinFast opracuje trzy samochody elektryczne dla Europy Wiadomości 30 października 2019 r. VinFast planuje sprzedaż "wietnamskich BMW" w Rosji

Firma VinFast została założona w 2017 roku przez Pham Nhat Vuonga, pierwszego wietnamskiego miliardera dolarowego. Przedsiębiorca kształcił się w Moskwie na początku lat 90-tych, a następnie był zaangażowany w produkcję makaronu błyskawicznego Mivina na Ukrainie. Marka została później kupiona przez Nestle za 150 mln dolarów.

Pierwszymi pojazdami VinFast były LUX A2.0 i LUX SA 2.0, które zadebiutowały na targach motoryzacyjnych Paris Motor Show 2018. Sedan i crossover, których wygląd zewnętrzny został opracowany przez Pininfarinę, bazują na platformie BMW serii 5 i X5 poprzedniej generacji.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz