Zmiany dla kierowców, podwyżki dla samochodów i nie tylko. Aktualności samochodowe dnia

Dla rosyjskich kierowców wprowadzono kilka istotnych zmian

Dla rosyjskich kierowców przygotowano kilka ważnych zmian, które weszły w życie z dniem 1 września. W związku z tym władze wprowadziły nowy znak drogowy 6.22 Egzekwowanie przepisów w zakresie fotowideo, który zastępuje stary znak 8.23. Stary i nowy znak wyglądają tak samo, ale ich znaczenie jest inne. Nowy znak ma większą moc: nie będzie ostrzegał o każdej kamerze, będzie dotyczył całej strefy kontroli. Nie chodzi tylko o aparaty stacjonarne, ale również o aparaty mobilne.

Zdjęcie: Victoria Demidova / Photobank Laurie

Kolejną ważną nowością września jest tzw. amnestia garażowa. Teraz Rosjanie mogą otrzymać darmowe działki pod swoimi garażami. Dodatkowo, wraz z nadejściem jesieni, kierowcy mogą odwoływać się od mandatów drogowych drogą elektroniczną poprzez portal Gosuslug - bez konieczności osobistej obecności w wydziale policji drogowej.

Dziewięć firm samochodowych podniosło ceny w Rosji od 1 września

Zgodnie z oczekiwaniami, 1 września, wiele dużych firm samochodowych przepisało ceny swoich samochodów w Rosji. Tak więc, wraz z nadejściem jesieni wszystkie ich modele stały się droższe dzięki krajowym AvtoVAZ i UAZ. Najwięcej samochodów podniosły Lexus, Toyota i Haval. Z kolei Volkswagen zrewidował cenniki dla trzech modeli, a Kia dla dwóch. Peugeot i Chevrolet podniosły ceny tylko na jeden model z gamy. Przedstawiciele branży, z którymi rozmawiał Autonews.ru, nie wykluczają, że niektóre inne marki również podniosą ceny w ciągu miesiąca.

Zdjęcie: Avtovaz

Wzrost cen opiera się na pragnieniu producentów samochodów, aby odzyskać konsekwencje niestabilnego kursu rubla, jak również deficyt samochodów z powodu zakłóceń w dostawach komponentów. W tym przypadku mówimy o zalecanej cenie detalicznej podanej w oficjalnych cennikach producentów. Rzeczywista cena w salonach może okazać się znacznie wyższa - narzuty na popularne modele, jak dowiedział się wcześniej Autonews.ru, sięgają nawet 1 mln rubli. Nadpłata za droższe samochody może być jeszcze większa. Na przykład, nowy Toyota Land Cruiser 300 jest podana do klientów z dodatkową opłatą od 1 mln do 2,5-3 mln rubli.

Toyota sprowadza do Rosji sportowego Land Cruisera 300 za ₽7,6 mln

Po wersji z silnikiem Diesla, Toyota rozpoczęła przyjmowanie zamówień w Rosji na topową wersję nowego Land Cruisera 300 o nazwie GR Sport, która została opracowana przez specjalistów z działu sportowego Gazoo Racing. Z zewnątrz Land Cruiser 300 GR Sport wyróżnia się dużym napisem "TOYOTA" na masywnej osłonie chłodnicy z dużymi komórkami wielościanów, zderzakami o różnych kształtach, nakładkami na nadkola, plakietkami "GR Sport", stopniami bocznymi o specjalnym wzorze i 18-calowymi felgami ze stopu metali lekkich oraz wnętrzem utrzymanym w ciemnej kolorystyce.

Zdjęcie: Toyota

Jednak nie bez zmian technicznych. Zestrojono układ stabilizacji kinetycznej zawieszenia E-KDSS, zmieniono zakresy zadziałania i zamknięcia stabilizatorów poprzecznych. Dzięki temu zawieszenie jest sztywniejsze i redukuje przechyły boczne przy dużych prędkościach na utwardzonych nawierzchniach. Silniki pozostają bez zmian: 415-konny benzynowy twin-turbo V6 i 3,3-litrowy sześciocylindrowy turbodiesel o mocy 299 KM. Ceny tego samochodu terenowego zaczynają się od 7 620 000 rubli. - Cena jest o 2 mln rubli więcej niż w wersji standardowej w podstawowej wersji.

Komentarze

Dodaj komentarz