Policjanci z drogówki opowiadają o nowych radiowozach i ich wyposażeniu

Każdego roku flota policji drogowej wzbogaca się o około 4 000 nowych samochodów patrolowych z najnowocześniejszym wyposażeniem. Poinformował o tym szef Państwowej Inspekcji Samochodowej Michaił Czernikow, jak podał portal Autonews.ru.

"W 2021 r. przekażemy jednostkom ponad 4,2 tys. samochodów patrolowych wyposażonych w środki techniczne utrwalania sytuacji wewnątrz i na zewnątrz pojazdu, radiostacje, głośnik sygnalizacyjny, a także w barwy. Pojazdy te charakteryzują się lepszą dynamiką jazdy. I to jest uzasadnione - powinni zrobić prawdziwą konkurencję dla naruszycieli, którzy używają potężnych samochodów", - powiedział Czernikow.

Szef Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zwrócił też uwagę, że flota samochodowa resortu jest uzupełniana o samochody terenowe, bo inspektorzy muszą pracować "nawet w miejscach, gdzie pozostały tylko drogi".

Ponadto w 2021 r. wojewódzkie jednostki policji drogowej otrzymają ponad 2,6 tys. specjalistycznych urządzeń technicznych służących do kontroli stanu jezdni.

Wiadomości 14 marca Państwowa Policja Ruchu Drogowego poinformowała o nowych urządzeniach, które zostały wydane inspektorom Wiadomości 6 listopada 2020 r. Policja drogowa pokazała na filmie nowe radiowozy

Wcześniej Główny Departament MSW Rosji w Moskwie ujawnił, z jakich samochodów składa się służbowa flota moskiewskiej policji drogowej. Jak podaje Autonews.ru, służba prasowa agencji, policjanci drogówki jeżdżą samochodami marki Ford, Skoda, Toyota, Volkswagen, a nawet BMW.

Dla przykładu, pod koniec 2020 roku moskiewska policja drogowa otrzymała 150 nowych liftbacków Skody Octavii wyposażonych w turbodoładowane silniki benzynowe o pojemności 1,8 litra. W wersji "cywilnej" taki samochód jest w stanie rozpędzić się do setki w 7,3 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 233 km na godzinę. Specyfikacje samochodów patrolowych są utrzymywane w tajemnicy.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz