Genesis ujawnił prekursora dużego coupe klasy premium.

Genesis (marka premium Hyundai'a) zaprezentowała na specjalnej imprezie w Los Angeles eksperymentalny samochód o nazwie X, dając tym samym wgląd w przyszłość dużego coupe. Elektryczny "grand tourer" był piątym samochodem koncepcyjnym południowokoreańskiej marki, powstałym w 2015 roku.

Koreańczycy zaznaczyli, że Genesis X bazuje na koncepcji "Two Lines", co widać przede wszystkim w projekcie przedniej optyki z wąskimi diodami LED, a także w reflektorach i kształcie tylnego zderzaka. Kolejną cechą charakterystyczną coupe jest ogromna osłona chłodnicy z misternym, trójwymiarowym wzorem.

Samochód koncepcyjny wyróżnia się także unikalnym kolorem nadwozia - Lencois Blue, inspirowanym lagunami w brazylijskim Parku Narodowym Lencois Maranhãensis, które tworzą się między wydmami w porze deszczowej.

Wiadomości na 30 marca Elektryczny sedan Genesis otrzyma dach z paneli słonecznych Jazdy próbne 15 marca GV i prosperować. Jazda próbna Genesis GV80 i G80

Genesis X posiada niezwykłą, czteroosobową kabinę z zakrzywionym wyświetlaczem multimedialnym, który płynnie przechodzi w wirtualną deskę rozdzielczą przykrytą masywną osłoną przeciwsłoneczną. Na tunelu środkowym umieszczono nietypowy selektor trybu nadawania w postaci kryształowej półkuli. Siedzenia są tapicerowane drogą prawdziwą skórą, ale sama ich struktura jest wykonana z ekologicznego materiału pochodzącego z recyklingu.

Nie podano jeszcze terminu pojawienia się takiego samochodu w produkcji. Obecnie Genesis pracuje nad elektrycznym crossoverem, a także nad ekologiczną wersją sedana G80. Oba samochody mają zadebiutować w ciągu najbliższych dwóch lat.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz