Maserati zaprezentuje rywala Porsche Macan w listopadzie

Kompaktowy crossover Maserati Grecale, który będzie konkurował z Porsche Macan, BMW X3 i Mercedes-Benz GLC, będzie miał swoją premierę w listopadzie 2021 roku. Poinformowały o tym służby prasowe włoskiej marki.

Maserati Grecale zostało po raz pierwszy zapowiedziane we wrześniu 2020 roku, a w lutym tego roku włoska marka opublikowała pierwszy teaser samochodu. Samochód miał zadebiutować wiosną tego roku, ale jego premiera została przesunięta o kilka miesięcy ze względu na nową falę pandemii COVID-19. Nowość będzie nosić nazwę od silnego wiatru Gregal wiejącego w zachodniej części Morza Śródziemnego.

Nowy crossover Maserati będzie bazował na modelu Alfa Romeo Stelvio, dla którego będzie bardziej luksusową i sportową alternatywą. Według wstępnych danych, gamę silników reprezentować będzie 2,0-litrowa benzynowa "turbo czwórka" z hybrydową nadbudową produkującą około 270 i 330 koni mechanicznych.

Wiadomości na 13 kwietnia David Beckham kręci "bączki" w najmocniejszym Maserati Levante. Wideo Wiadomości 10 września 2020 r. Maserati prezentuje nowy supersamochód z silnikiem o mocy 630 KM

Nie jest wykluczone, że crossover będzie miał "doładowaną" modyfikację z 2,9-litrową jednostką twin-turbo V6 produkującą ponad 500 koni mechanicznych. Wszystkie silniki będą współpracowały z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów. Crossover będzie oferowany zarówno z napędem na tylną oś, jak i na cztery koła.

Ostatnią nowością Maserati było sportowe coupe MC20, zaprezentowane latem 2020 roku. Supersamochód wyposażony jest w nowy, podwójnie turbodoładowany, trzylitrowy silnik V6 o mocy 630 KM i momencie obrotowym 730 Nm. Samochód jest w stanie osiągnąć pierwszą setkę w 2,9 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 325 km/h.

Komentarze

Dodaj komentarz