Subaru zapowiada premierę specjalnego Outbacka do ciężkiego off-roadu

Subaru zaprezentuje 30 marca nową wersję terenowego kombi Outback. Jest to specjalna modyfikacja samochodu o nazwie Wilderness Edition, co z języka angielskiego można przetłumaczyć jako "dzicz" lub "wilderness". Jak podaje Motor1, w przyszłości inne modele japońskiej marki otrzymają tak ekstremalne modyfikacje.

Specjalne kombi będzie się różnić od standardowych samochodów zewnętrznie i technicznie. Sądząc po opublikowanym zdjęciu samochód otrzyma dodatkową ochronę i nowe opony. Ponadto samochód prawdopodobnie będzie miał większy prześwit. Oprócz tego auto otrzyma zmodernizowane zawieszenie i zderzaki z płytami ochronnymi.

Wcześniej nowa modyfikacja Outbacka została zauważona podczas jazdy testowej. Według zdjęć szpiegów, samochód będzie miał zmodyfikowaną osłonę chłodnicy i inne światła przeciwmgielne. Prototypy z testów charakteryzują się ogromnym prześwitem i masywnymi oponami terenowymi.

Według wstępnych danych, gama silnikowa samochodu pozostanie bez zmian. Subaru Outback nowej generacji uzupełniony jest o 2,4-litrową "turbo czwórkę" o mocy 264 KM i 375 Nm momentu obrotowego. Poza tym, do gamy silnikowej wszedł 2,5-litrowy atmosferyczny silnik czterocylindrowy rozwijający moc 185 KM i 240 niutonometrów. Oba silniki są sparowane z ośmiostopniową skrzynią biegów i napędem na wszystkie koła.

Wiadomości na 14 stycznia Subaru poddało próbie nowego Outbacka w ciężkiej wersji off-roadowej Wiadomości 14 sierpnia 2020 r. Gama modelowa Subaru na rok 2023 została odtajniona w sieci

Nie podano, czy Outback Wilderness Edition pojawi się w Rosji. Zaktualizowana wersja Subaru Outback obecnej generacji jest w sprzedaży na naszym rynku od 2019 roku. Podstawowym silnikiem jest 2,5-litrowa czwórka, generująca 175 KM i 235 Nm momentu obrotowego. Oprócz tego, dostępna jest jednostka sześciocylindrowa o pojemności roboczej 3,6 litra rozwijająca moc 260 KM i 350 niutonometrów. Subaru Outback nowej generacji powinien trafić do Rosji w połowie bieżącego roku.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz