Nowa Kia Sportage ujawniona na filmie

Fotoreporterom udało się uchwycić na wideo crossovera Kia Sportage nowej generacji. Mały filmik z nowością został umieszczony w serwisie YouTube. Oficjalna premiera samochodu zaplanowana jest na kwiecień. Światowa sprzedaż tej nowości powinna rozpocząć się przed końcem roku. Nie wiadomo jeszcze, kiedy samochód trafi na rynek rosyjski.

Zdjęcie: youtube.com

Na filmie crossover ukryty jest pod kamuflażem, ale już teraz możemy powiedzieć, że auto otrzyma skomplikowaną optykę diodową i pochyłą linię dachu. Również Sportage otrzyma nowe lusterka boczne i tarcze kół o innym wzorze. W kabinie crossovera zostanie zamontowana cyfrowa deska rozdzielcza, która zostanie połączona w jedną całość z ekranem multimedialnym.

Sportage nowej generacji będzie zbudowany na tej samej platformie, co nowy Hyundai Tucson. Oczekuje się, że samochód będzie oferowany w dwóch wariantach rozstawu osi. Według nieoficjalnych danych w skład linii silnikowej crossovera wejdą benzynowe silniki atmosferyczne i doładowane, a także hybrydowa jednostka napędowa. Pojazd będzie dostępny z napędem na przednie i wszystkie koła.

Wiadomości na 8 lutego Nowa Kia Sportage otrzyma wnętrze inspirowane Sorento i przeprojektowane logo Nowe produkty 19 listopada 2020 r. Kia Sportage - 2021: Jaki będzie nowy crossover dla Rosji

Kia Sportage obecnej generacji jest już dostępna w sprzedaży w Rosji. Samochód oferowany jest z silnikami benzynowymi o pojemności roboczej 2,0 i 2,4 litra. Moc tych jednostek wynosi odpowiednio 150 i 184 KM. Podstawowy silnik współpracuje z manualną skrzynią biegów lub z "automatem", a mocniejszy silnik jest połączony tylko z automatyczną skrzynią biegów. Crossover jest dostępny z napędem na przednie i wszystkie koła.

Autonews.ru można teraz czytać również na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz