Toyota zmodernizowała SUV-a 4Runner

Toyota zaprezentowała zmodernizowaną wersję SUV-a 4Runner na rynek północnoamerykański o nazwie TRD Sport. Producent samochodów specjalnie przystosował model do bardziej komfortowej jazdy po asfalcie.

Zdjęcie: Toyota

Główną zmianą techniczną było pojawienie się na liście wyposażenia podstawowego zmodyfikowanego zawieszenia z autorskim systemem X-REAS, który poprzez elektronikę automatycznie zmienia sztywność amortyzatorów. Funkcja ta pozwala na przykład ograniczyć przechyły nadwozia podczas szybkiego pokonywania zakrętów, a także pomaga optymalnie kontrolować pojazd w terenie.

Silnik nie był zmieniany. Toyota 4Runner TRD Sport jest napędzana przez 4,0-litrowy silnik benzynowy V6, który rozwija moc 273 KM i moment obrotowy 377 Nm. Jednostka ta współpracuje z pięciobiegową skrzynią automatyczną. Jest on dostępny w wersji z napędem na tylne koła lub jako samochód terenowy z napędem na wszystkie koła i dwuzakresową skrzynią biegów.

Wiadomości na 1 czerwca Toyota zapowiada premierę nowego Land Cruisera 300 Wiadomości 29 kwietnia 2013 r. Toyota ujawnia nową generację crossovera 4Runner

Nowa Toyota 4Runner ma nową maskę silnika ze sportowym wlotem powietrza pośrodku, czarne relingi dachowe, specjalne 20-calowe felgi aluminiowe i ozdobne ciemnoszare wstawki.

Ceny nowej Toyoty 4Runner TRD Sport zostaną ogłoszone w późniejszym terminie. W Rosji, SUV obecnej generacji nie jest oficjalnie w sprzedaży.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz