Fiat wprowadza na rynek meksykański małego crossovera w cenie Lady Granta

Meksykański oddział nowego koncernu samochodowego Stellantis rozpoczął seryjną produkcję małego crossovera Fiat Mobi - najbardziej kompaktowego SUV-a w gamie włoskiej marki. Ceny modelu zaczynają się od 179,9 tys. pesos, czyli równowartości 663,5 tys. rubli. Za takie pieniądze w Rosji, na przykład, możliwe jest uzyskanie "wysokiej" hatchback Lada Granta Cross.

Fiat Mobi został wprowadzony w 2016 roku jako model budżetowy dla Ameryki Łacińskiej. Początkowo produkcja tego małego crossovera odbywała się w Brazylii, ale teraz jego linia montażowa znajduje się również w Meksyku.

Samochód, który ma 190 mm prześwitu, bazuje na starej platformie Fiata Pandy drugiej generacji oraz Lancii Ypsylon. Jest on dostępny z bezalternatywnym, trzycylindrowym silnikiem benzynowym o pojemności 1,0 litra, rozwijającym moc 70 KM i moment obrotowy 92 Nm, współpracującym z pięciobiegową, manualną skrzynią biegów.

Wyposażenie podstawowe (wersja Easy) obejmuje przednie poduszki powietrzne, ABS z rozdziałem siły hamowania, światła do jazdy dziennej oraz kolumnę kierownicy z regulacją wysokości.

Wiadomości na 21 października 2020 r. Fiat zmodernizował swój najpopularniejszy model Wiadomości 14 kwietnia 2016 r. Fiat zaprezentował swojego najmniejszego crossovera

Wariant "średni" Podobnie jak on posiada czujnik parkowania z tyłu, 3,5-calowy wyświetlacz LCD pomiędzy tarczami przyrządów, 7-calowy wyświetlacz multimedialny z możliwością podłączenia smartfona oraz elektryczne szyby. Wreszcie, najwyższy model Trekking jest wyposażony w światła przeciwmgielne, klamki drzwi, listwy boczne i relingi dachowe w kolorze nadwozia, a także fotel kierowcy z regulacją wysokości.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz