Audi rozpoczyna produkcję nowego crossovera Q4 e-tron

Audi rozpoczęło seryjną produkcję nowego elektrycznego crossovera Q4 e-tron, którego premiera odbędzie się w kwietniu. Samochód został uruchomiony w fabryce w Zwickau, gdzie będzie produkowany na tej samej linii produkcyjnej co Volkswagen ID.4 - podały służby prasowe niemieckiej marki.

Audi Q4 e-tron bazuje na modułowej platformie MEB, którą Volkswagen stworzył dla swoich nowych pojazdów elektrycznych. Długość crossovera wyniesie 4,590 mm, a rozstaw osi 2,760 milimetrów.

Przypuszczalnie Audi Q4 e-tron będzie wyposażone w dwa silniki elektryczne - po jednym na każdej osi, które łącznie będą rozwijać moc 306 koni mechanicznych. Bez doładowania crossover będzie w stanie przejechać około 450 kilometrów.

W tej chwili Audi sprzedaje już w Rosji dwa nowe samochody elektryczne. Mowa o dużym crossoverze e-tron i jego wersji coupe - e-tron Sportback. Oba samochody wyposażone są w parę jednostek, które generują 360 koni mechanicznych w trybie standardowym i 408 koni mechanicznych w specjalnym trybie Overboost. Na przykład, Audi e-tron Sportback będzie kosztować minimum 6.845.000 rubli. Do tego Audi obiecuje sprowadzić do Rosji nowego elektrycznego sedana e-tron GT, który zadebiutował w lutym.

Wiadomości na 16 marca Audi wstrzymało prace nad nowymi silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi Wiadomości 9 marca Audi ujawniło wnętrze nowego crossovera Q4 e-tron

Wcześniej informowano, że Audi całkowicie wstrzymało rozwój klasycznych silników benzynowych i wysokoprężnych nowej generacji. Niemcy będą kontynuować modernizację obecnych silników spalinowych, aż do całkowitego ich odrzucenia za 10-15 lat, kiedy to marka całkowicie przejdzie na jednostki elektryczne.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz