Samochodowe uchwyty do smartfonów: RODZAJE. Jaki uchwyt samochodowy wybrać?

Na rynku dostępny jest duży wybór uchwytów do telefonów samochodowych, różniących się rozmiarem, materiałami i zasadą działania. Wśród nich są zarówno prymitywne tanie modele, które mogą pomieścić tylko smartfon, jak i topowe urządzenia z własną elektroniką. Który z nich jest najlepszy dla twojego samochodu?

Uchwyty do smartfonów z ładowarką indukcyjną

Przed wyborem uchwytu na telefon do samochodu, niezależnie od jego rodzaju, spójrz na wymiary. Wymiary uchwytu powinny być dopasowane do rozmiaru smartfona i nie powinny zakrywać ważnych elementów, takich jak przyciski, mikrofon, głośnik, złącza USB i 3,5 mm.

Z pewnością każdy właściciel samochodu spotkał się z sytuacją, w której jego smartfon niespodziewanie rozładowuje się podczas podróży. Może to powodować wiele niedogodności i problemów. Dlatego warto zwrócić uwagę na uchwyty do smartfonów, kótr są wyposażone w nowoczesną, która umożliwia ładowanie indukcyjne. Ta ładowarka ma postać uchwytu i można ją zainstalować na desce rozdzielczej, szybie lub kanale powietrza dowolnego samochodu. Dodatkowo w korpus wbudowany jest czujnik podczerwieni, który wykrywa zbliżanie się ręki właściciela, a dzięki wbudowanemu mechanizmowi automatycznie się otwiera.

Zasada ładowania bezprzewodowego opiera się na zjawisku indukcji elektromagnetycznej. Do ładowania indukcyjnego dwa urządzenia muszą być wyposażone w specjalne cewki: nadawczą i odbiorczą. Gdy ładowarka jest włączona, wokół cewki nadajnika generowane jest pole elektromagnetyczne. W ten sposób wokół stacji gromadzi się ładunek elektryczny. Smartfon zostaje umieszczony w tym polu i jego cewka odbiorcza zaczyna odbierać ten ładunek poprzez indukcję. Energia jest zamieniana na elektryczność i wysyłana w celu naładowania baterii.

Ładowanie indukcyjne jest wygodne. Znacznie łatwiej jest umieścić smartfon na stacji ładującej i dalej prowadzić samochód, zamiast szukać kabla i podłączać go do urządzenia. W niektórych modelach można jednocześnie można ładować wiele urządzeń. Zegarek, smartfon i słuchawki zostawiamy na tym samym miejscu i po kilku godzinach wszystko jest gotowe do pracy. Jeśli złącza w nowoczesnych smartfonach dość rzadko się uszkadzają, to ładowarki należy wymieniać co rok. 

telefon przyczepiony do uchwytu samochodego

Magnetyczne uchwyty do smartfonów

Oprócz mocowania samego uchwytu samochodowego, uchwyty różnią się mechanizmem mocowania telefonu. Jego konstrukcja jest równie ważna. Magnetyczny uchwyt samochodowy na telefon wykorzystuje magnetyzm do unieruchomienia urządzenia. W jego korpus wbudowany jest silny magnes neodymowy. Odpowiednik jest reprezentowany przez ferromagnetyczną płytkę przymocowaną do tylnej części telefonu na samoprzylepnym pasku lub umieszczoną pod osłoną. Zalety mechanizmu to prostota, brak wystających części, dostatecznie niezawodne mocowanie, a wadą jest konieczność przyklejenia płytki od tyłu.

Magnetyczne uchwyty na telefon zapewniają podstawowy komfort wielozadaniowości podczas prowadzenia samochodu. Musisz być w stanie śledzić drogę i jednocześnie wykonywać operacje na telefonie komórkowym. Ponieważ różni ludzie mają różne kąty patrzenia z foteli samochodowych na drogę, istotne jest, aby zadbać o komfort wszystkich użytkowników. Aby pomóc w rozwiązaniu tego problemu, magnetyczne uchwyty na telefon umożliwiają dostosowanie kąta widzenia do poziomu oczu.

Magnetyczne uchwyty na telefon pełnią funkcję dodatkowej ręki dla osoby prowadzącej samochód. Nie musisz się martwić, że telefony komórkowe wyślizgną się z dłoni i będą rozpraszać uwagę podczas jazdy. Te magnetyczne uchwyty na telefon zapewniają solidny uchwyt. Korzystanie z magnetycznego uchwytu na telefon jest dziesięciokrotnie wygodniejsze niż zwykły sposób trzymania go w dłoniach.

Są one wyposażone w funkcję obracania, która umożliwia użytkownikowi ustawienie telefonu komórkowego pod dowolnym kątem, obrócenie go na drugą stronę, a także zmianę pozycji zgodnie z potrzebami. Magnetyczne uchwyty na telefon można nawet przymocować do tych otworów na płyty CD w pojeździe. Te uchwyty samochodowe są kompatybilne z prawie wszystkimi modelami i markami telefonów komórkowych i są łatwe do noszenia. Magnetyczne uchwyty na telefon są łatwe do mycia i ponownego użycia. Lepka podkładka z tyłu uchwytu jest trwała i można ją przykleić do deski rozdzielczej, otworu wentylacyjnego lub przedniej szyby i zdjąć z niej dowolną liczbę razy. Uchwyty są wyposażone w technologię odporną na wstrząsy. Magnetyczne uchwyty na telefon pomagają również ładować telefony za pomocą kabla USB podczas jazdy. Uchwyty na telefon samochodowy można przymocować do dowolnej powierzchni w samochodzie.  Sprawdź ofertę uchwytów na telefon do samochodu na https://hamamobile.pl.

Komentarze

Dodaj komentarz